PKO Ekstraklasa: Górnik Zabrze wypożyczył pomocnika do serbskiej ligi

Górnik Zabrze

Górnik Zabrze | fot. Mikołaj Barbanell

Zima jest okresem, w którym wiele drużyn decyduje się na różne “przegrupowania” w swoich zasobach ludzkich. Najczęściej dotyczy to kadry piłkarskiej. Modyfikacji nie uniknęli trenerzy oraz włodarze Górnika Zabrze, którzy podjęli decyzję o wypożyczeniu do serbskiej Ekstraklasy Filipa Bainovicia. Wspomniany pomocnik w wiosennych meczach ligowych wesprze Radnika Surdulica.  

O dokonaniu wyżej wzmiankowanej czynności prawnej zakomunikowała oficjalna witryna internetowa zabrzańskiego teamu. Serbski gracz nie mógł w obecnej kampanii PKO BP Ekstraklasy liczyć na regularne szanse od Marcina Brosza. W niedawno zakończonej rundzie jesiennej zanotował siedem oficjalnych gier. Na swoim saldzie może pochwalić się jedną asystą, w przegranym przez Górnika meczu z Piastem Gliwice (1:2). Więcej możliwości występów otrzymywał w poprzednim sezonie, bo oglądaliśmy go na placu gry w dwudziestu pojedynkach. Statystyka również “zamknęła” się na jednym kluczowym podaniu do kolegów. Wśród innych pracodawców zawodnika znajdują się także: Crvena Zvena Belgrad, FK Rad Belgrad oraz OFK Zarkovo.

Klub, w którym nadchodzącą wiosnę spędzi Filip Bainović, plasuje się w swoich rozgrywkach na 9. pozycji. W ostatnich dniach miał sposobność sprawdzenia własnej formy, za pośrednictwem spotkań towarzyskich. W ubiegłą środę przegrał 2:3 w sparingu z Ruchem Lwów.

Źródło: oficjalna strona internetowa Górnika Zabrze, portal Transfermarkt, własne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *