Doniesienie: Krzysztof Brede odchodzi z Podbeskidzia Bielsko-Biała

Jakub Ziemianin/TS Podbeskidzie

W poniedziałkowe popołudnie doszło do spotkania prezesa klubu Bogdana Kłysa z przedstawicielami władz miasta.  Zdaniem dziennikarzy portalu bielsko.biala.pl,  podjęto decyzję o zakończeniu współpracy z Krzysztofem Brede. W ekipie  beniaminka ruszyły intensywne poszukiwania nowego trenera.

W meczu 13. kolejki PKO BP Ekstraklasy, Piast Gliwice rozbił na wyjeździe Podbeskidzie Bielsko-Biała 5:0 (2:0). Dla „Górali” była to ósma ligowa porażka w tym sezonie. Po spotkaniu pojawiły się głosy w mediach, że Krzysztof Brede może zostać zwolniony. Sam zainteresowany na pomeczowej konferencji prasowej stwierdził, że nie zamierza odjeść z klubu. – Nie mam w planach podania się do dymisji. Nie może być odpowiedzialna za to wszystko, tylko jedna osoba, żeby takie sytuacje kończyły się moją kapitulacją i poddaniem się. Nie ma takiej opcji, jestem wychowany w sporcie, nauczony walki i podnoszenia się. Będę pracował, by ten zespół podnieść do góry – powiedział Krzysztof Brede, cytowany przez portal bielsko.biala.pl.

W poniedziałek, 14 grudnia w bielskim Ratuszu doszło do spotkania w sprawie przyszłości trenera, w którym uczestniczyli prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, wiceprezydent Piotr Kucia, przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Okrzesik oraz prezes Podbeskidzia Bogdan Kłys. Zdaniem dziennikarzy portalu bielsko.biala.pl, podjęto decyzję o rozwiązaniu kontraktu z Krzysztofem Brede.

Jak poinformował Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl, klub rozgląda się intensywnie za nowym trenerem. Na giełdzie nazwisk pojawili się Maciej Skorża Jan Urban, Jacek Zieliński, Dariusz Marzec, Łukasz Surma, który prowadzi drugoligową Garbarnię Kraków. Jednak faworytem do objęcia sterów przy Klimczoka wydaje się Artur Skowronek, który niedawno stracił pracę w Wiśle Kraków.


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *