PKO BP Ekstraklasa: Fatalna passa Lechii Gdańsk trwa dalej, Wisła Płock wywozi trzy punkty z Gdańska

Wisła Płock

Wisła Płock sensacyjnie wygrała z Lechią Gdańsk (1:0) w spotkaniu 13. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Dusan Lagator w 65. minucie meczu. To czwarta porażka z rzędu podopiecznych Piotra Stokowca, ponadto jest to również czwarty mecz bez strzelonego gola.

Od samego początku lekką przewagę mieli goście. Piłkarze z Płocka więcej utrzymywali się przy piłce, dobrą okazję do strzelenia mieli Cillian Sheridan oraz Filip Lesniak. Gospodarze mieli dużo szczęścia w tych pierwszych 45. minutach. Wiśle brakowało dokładności, można powiedzieć, że centymetry decydowały o tym, że wynik remisowy utrzymał się do przerwy.

Drugą połowę z przytupem rozpoczęła Lechia. Podopieczni trenera Stokowca wyszli niezwykle napakowani na drugie 45. minut. W 57. minucie Saief obsłużył podaniem niepilnowanego Conrado, a Brazylijczyk fatalnie spudłował z okolic jedenastego metra. Dwie minuty później mieliśmy powtórkę z rozrywki – Saief do Conrado, strzał skrzydłowego Lechii, lecz tym razem uderzenie zablokowane, a nie niecelne. Tak, jak to bywa bardzo często, niewykorzystane sytuacje się mszczą, i zemściły się też tym razem. Minęło sześć minut i padła bramka, dająca prowadzenie Wiśle Płock. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, w polu karnym odnalazł się Dusan Lagator, który strzelił swoją pierwszą bramkę w barwach Nafciarzy.