Doniesienia: Skorża wróci do Lecha?

Maciej Skorża

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat.com)

Lech Poznań poinformował dzisiaj o rozwiązaniu kontraktu z Dariuszem Żurawiem. “Kolejorz” szybko znalazł faworyta do zastępstwa. Jest nim Maciej Skorża.

Największe polskie media są zgodne – na Bułgarską powróci Maciej Skorża. Trwają rozmowy między Lechem, a 49-latkiem. Jest od dawna przymierzany do powrotu do PKO Ekstraklasy. Łączono go z objęciem Śląska Wrocław, lecz ostatecznie postawiono tam na Jacka Magierę.

Skorża jest bez pracy od lutego 2020 roku. Po dwóch latach opuścił wtedy młodzieżową reprezentację Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

W Lechu pracował w sezonie 2014-15. Kampanię zwieńczył tytułem mistrzowskim. Ponadto prowadził takie kluby jak Pogoń Szczecin, Legia Warszawa, Wisła Kraków czy Groclin.

Z Wisłą dwukrotnie zdobywał mistrzostwo Polski. Z kolei z Legią dwukrotnie triumfował w Pucharze Polski. Natomiast w 2007 roku pracę z Groclinem zwieńczył Pucharem Polski i Pucharem Ekstraklasy. Zatem może się pochwalić, że z niemal każdym polskim klubem coś osiągał.

“Kolejorz” nowego szkoleniowca ma przedstawić w najbliższych dniach. Jeżeli rozmowy przebiegną w miarę szybko, to być może Skorża będzie trenerem Lecha już przed najbliższą, ligową potyczką z Legią.

 


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ONLINE W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *