Dominik Nowak: Szukamy powrotu formy

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W najbliższą niedzielę w ramach 15. kolejki Lotto Ekstraklasy Miedź Legnica podejmie u siebie Arkę Gdynia. Przed starciem parę słów powiedział szkoleniowiec “Miedzianki” Dominik Nowak.

O niedzielnym przeciwniku:

– Szczególnie po ostatnim spotkaniu widać, że Arka jest zespołem, który ma dobre momenty w grze, ale z drugiej strony razi niefrasobliwością w obronie. W tym spotkaniu liczymy na wsparcie naszych kibiców, bo jest to zespołowi  bardzo potrzebne. Jesteśmy po dwóch meczach, które zagraliśmy na zero z tyłu i jest to bardzo istotne. Konsolidujemy się i szukamy powrotu formy, bo chcemy zdobywać punkty.

Powrót Szczepaniaka do składu:

– W Krakowie mieliśmy troszeczkę szczęścia i brakowało nam sytuacji bramkowych. Nie ukrywam tego. Rozmawialiśmy już na ten temat. Mateusz wrócił do nas. Nie zapominajmy, że to nie on kreuje sytuacje, a drużyna musi je wykreować dla niego. Bardzo ważna w jego sytuacja jest praca całej drużyny, jeśli oczywiście on gra z przodu. Czy w ogóle Mateusz Zagra okaże się przed meczem. W zespole jest spora rywalizacja, a my musimy skupić się bardziej na naszej postawie w środku boiska.

Aleksandar Miljković pod lupą:

– On jak każdy inny nowy zawodnik musi się jeszcze nauczyć naszej gry. Musi się także wykazać cierpliwością. Zobaczymy też, jaka będzie jego forma pod koniec tego tygodnia. To zadecyduje, czy zagra w niedzielę. Przyglądamy się mu, on także pracuje, poznaje zespół i w niego wchodzi. Wiemy jakie są nasze problemy kadrowe. Szukamy optimum jeśli chodzi o ustawienie i nasze wyjście na to spotkanie.

Plan na pojedynek z Arką:

– Myślę, że musimy być przede wszystkim skuteczni w obronie. To jest dla nas klucz do wszystkiego. Grać stabilnie w obronie, a z przodu zawsze się coś urodzi.

Źródło: miedzlegnica.eu

Przejdź do paska narzędzi