Diego Costa wróci na mecz z Liverpoolem?

dailymail.co.uk

We wtorkowym meczu Pucharu Ligi Angielskiej ze Stoke przegranym przez zespół ze Stamford Bridge po serii rzutów karnych zakończonej wynikiem 5:4 urazu doznał snajper Chelsea Diego Costa. Brazylijczyk z hiszpańskim paszportem musiał opuścić plac gry w 33 minucie z powodu kontuzji uda. Sztab medyczny “The Blues” stara się robić wszystko, aby 27-latek mógł wystąpić w ligowym meczu z Liverpoolem.

Od początku obecnego sezonu podopieczni Jose Mourinho prezentują bardzo słabą dyspozycję. W sobotnim meczu ligowym z drużyną West Ham “The Blues” przegrali 1:2, a ich szkoleniowiec został wysłany na trybuny. We wtorek Londyńczycy polegli w spotkaniu ze Stoke rozgrywanym w ramach 1/8 finału Pucharu Ligi Angielskiej. Po 120 minutach gry tablice wyników wskazywały remis 1:1, a o kolejnej porażce zespołu ze Stamford Bridge zaważyła seria rzutów karnych, w której zawiódł Eden Hazard, a jego zespół poległ 5:4.

Od początku spotkania na boisku przebywał Diego Costa, ale po zaledwie 33 minutach 27-latek opuścił plac gry sygnalizując uraz. Po prześwietleniu okazało się, że snajper reprezentacji Hiszpanii ma stłuczone udo. Klubowi lekarze robią wszystko, aby Costa mógł zagrać w ligowym meczu z Liverpoolem.

Spotkanie z “The Reds” będzie dla Chelsea szczególnie ważne, podopieczni Jose Mourinho muszą zacząć wygrywać i powoli odbijać się od dna. Ich najbliższy rywal również nie prezentuje najlepszej formy, drużyna prowadzona przez Juergena Kloppa zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli.

źródło: Eurosport

autor: Hubert Michałus