Chojniczanka Chojnice w pierwszym meczu 1/4 finału PP na własnym obiekcie musiała uznać wyższość (1:2) Legii Warszawa.

Przyjezdnym z Warszawy przed tym spotkaniem przyświecał jeden cel, a mianowicie wywiezienie pokaźnej zaliczki z trudnego terenu. Z kolei podopiecznym Mariusza Pawlaka zależało na tym, by jakimiś kontrami zaskoczyć dość niepewny w ostatnich dnia blok defensywny wicemistrza Polski. Zawody rozpoczęły się od wyprowadzania wzajemnych ciosów. W 17. minucie kibice zgromadzenie na stadionie zobaczyli pierwszą poważną akcję, którą o dziwo zbudowali gospodarze. Świetne dośrodkowanie Grzelaka próbował efektownie wykończyć Rybski, ale jego uderzenie pewnie wybronił Arkadiusz Malarz. Po tym zdarzeniu do notesu arbitra trafił Guilherme. Wynik pojedynku zmienił się w 23.minucie, kiedy to kapitalną wrzutką błysnął Kucharczyk, a dokładnym strzałem głową w prawy dolny róg popisał się Stojan Vranjes. Gracze Czerczesowa zeszli do szatni z jednobramkową przewagą.

Start drugiej połowy to majstersztyk w wykonaniu Mikity. Młody gracz w 49.minucie pokusił się o bombę z dystansu, którą przy złym ustawieniu nie był w stanie wybronić goalkeeper Legii. Patryk Mikita reprezentował „Wojskowych” w sezonie 2013/14. Pierwszoligowy klub momentalnie poszedł za ciosem, co pokazała sytuacja Grzelaka po doskonałym podaniu Bartoszewicza, lecz pierwszy z wymienionych przegrał pojedynek indywidualny z Malarzem. Na ostatnie pół godziny na boisko został wprowadzony Ondrej Duda. Osiemnaście minut wystarczyło Ukraińcowi, by dać swojej drużynie ponowne prowadzenie. Zmiennik Furmana wybornie wykorzystał zamieszanie w 16-ce Chojniczanki i pewnym zagraniem z bliska pokonał bezradnego Podleśnego. Okazja do wyrównania przyszła po niecałej minucie, lecz mocny strzał Niedzieli z ogromnym trudem sparował bramkarz gości. Narastały ataki outsidera tych zawodów, jednak żadna z prób nie przynosiła większego zagrożenia pod bramką. W końcówce zaliczkę powinien podwyższyć Duda, lecz w 100% przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

Wynik 1:2 utrzymał się końca starcia. Rewanżowy mecz odbędzie się 18 listopada.

Chojniczanka Chojnice 1 : 2 Legia Warszawa