“Diamonds Academy” – piłkarska akademia dla dziewczynek

diamondsacademy.pl

Motywuje, pochłania, rozwija. Pasja. Zaszczepiona w dziecku w najmłodszych latach, znacząco wpływa na jego rozwój fizyczny i psychiczny,  relacje z otoczeniem, kształtowanie osobowości i często decyduje o dalszych krokach życiowych. I to właśnie pasja – pasja do piłki nożnej zmotywowała cztery trenerki do założenia Diamonds Academy – akademii piłkarskiej dla dziewcząt, którą z uśmiechem nazywają kopalnią piłkarskich diamentów.

Diamonds Academy to innowacyjny projekt sportowy, skierowany do dziewcząt od 4 do 12 roku życia. Dlaczego innowacyjny? – pytamy założycielek.  „Piłka nożna do tej pory uważana była za sport dla chłopców.  Tymczasem coraz więcej dziewcząt baletki zamienia na korki i w pogoni za piłką odnajduje rywalizację i wolę walki.” Piłka nożna to jeden z najbardziej rozwojowych sportów. Natężona aktywność fizyczna, interakcja z zawodniczkami, poczucie przynależności do drużyny, wspólne zwycięstwa i porażki sprzyjają rozwojowi zarówno fizycznemu, jak i psychicznemu. Aktywność na boisku wzmacnia mięśnie, poprawia koordynację ruchową, eliminuje stres, a także uczy współpracy w grupie i samodyscypliny.

Jeszcze do niedawna, nie było miejsca, w którym dziewczęta mogłyby rozpocząć swoją piłkarską przygodę. Już dziś mogą dołączyć do Diamonds Academy, gdzie każda młoda adeptka futbolu bez względu na wiek czy poziom umiejętności może realizować swoją pasję.

Diamonds Academy gwarantuje stworzenie przestrzeni przyjaznej dziecku oraz budowanie odpowiednich warunków do nowoczesnego, kompleksowego i zindywidualizowanego szkolenia piłkarskiego według specjalnie opracowanej koncepcji treningowej.

AKADEMIA ZRODZONA Z PASJI

 

Założycielki i trenerki Diamonds Academy poznały się na obowiązkowych zajęciach z WF-u na Uniwersytecie Warszawskim. Założyły drużynę i zaczęły trenować po kilka razy w tygodniu. Organizacja pierwszego amatorskiego turnieju była dla nich wyzwaniem, a jego sukces pociągnął za sobą kolejne. Liczne turnieje pod szyldem “Polska piłka jest kobietą”, amatorska liga piłki nożnej kobiet  She plays i inne inicjatywy sportowe spotkały się z dużym zainteresowaniem zarówno ze strony fanek damskiego futbolu, jak i ze strony mediów. Pracując jako trenerki w jednej z warszawskich szkółek dla dzieci, miały jedno marzenie – otworzyć własną akademię piłkarską i brać udział w formowaniu nowego pokolenia piłkarek. „Kolejnym, naturalnym, krokiem w naszym rozwoju jest Diamonds Academy – Akademia Piłkarska stworzona z myślą o dziewczynkach. Z doświadczenia wiemy jak ciężko jest rodzicom znaleźć odpowiednie miejsce do gry w piłkę nożną dla młodej pasjonatki futbolu. Zdajemy sobie sprawę z tego, że możliwości wyboru są bardzo ograniczone. Widząc obecną sytuację polskiej kobiecej piłki nożnej postanowiłyśmy działać!”- mówi Kasia, jedna z założycielek akademii.

NABÓR ZAWODNICZEK TRWA!

Zajęcia treningowe odbywają się dwa razy w tygodniu w środy (17:00-18:30) i piątki (18:00-19:30) w Centrum Futbolu Warszawianka ul. Dominika Merliniego 2. Zapraszamy wszystkie dziewczęta, chcące sprawdzić się w roli piłkarek na treningi próbne! Gwarantujemy profesjonalne szkolenie piłkarskie, dostosowanie poziomu zajęć do umiejętności, przyjazną atmosferę i dobrą zabawę. Do zobaczenia na boisku!

Więcej informacji o działalności Akademii: https://www.facebook.com/diamondsacademypl

Więcej informacji udziela:

Magdalena Dembińska

M: [email protected]

T: +48 502 782 416

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.