Didier Deschamps o krok od nowej umowy z francuską federacją

AS

Prezes francuskiej federacji piłkarskiej (FFF) zapowiedział, że umowa Didiera Deschampsa zostanie przedłużona do Mistrzostw Świata w Katarze w razie awansu do Euro 2020.

Podczas niedawnej konferencji prasowej, Didier Deschamps odniósł się do przyszłości i oświadczył, że gdyby była możliwość, chciałby nadal prowadzić reprezentację Francji po Euro 2020. Niedługo trzeba było czekać na odpowiedź federacji. Prezes FFF, Noël Le Graët, zapowiedział, że w razie awansu reprezentacji na finały Mistrzostw Europy, umowa Deschampsa zostanie przedłużona o kolejną imprezę, tj. Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze.

“Rozmawialiśmy z Didierem w grudniu, jeszcze przed rozpoczęciem eliminacji i już wtedy byliśmy pewni możliwości przedłużenia współpracy po zakończeniu eliminacji. Awansu nie należy jeszcze przesądzać, ale jest on bardzo prawdopodobny i dwa miejsca premiujące awansem powinny nam sprzyjać” – powiedział prezes FFF dla L’Equipe.

Francuzi mają komplet punktów po dwóch pierwszych meczach fazy eliminacyjnej. Podczas marcowego zgrupowania, Francja wygrała z Mołdawią (4-1) oraz z Islandią (4-0).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi