Groenendijk: To moja kompromitacja

nos.nl

Swojego rozczarowania po wczorajszej porażce nie kryje trener Excelsioru Rotterdam, Alfons Groenendijk. Jego podopiecznie ulegli na wyjeździe amatorskiemu Excelsiorowi’31 Rijssen. Drużyna występująca w Hoofdklasse (4 poziom rozgrywkowy w Holandii) zwyciężyła 4:3.

,,Jest to dla mnie największa kompromitacja, jakiej kiedykolwiek doświadczyłem jako piłkarz i trener’’ – powiedział 51-letni szkoleniowiec z Rotterdamu. ,,Niepojęte i nieprawdopodobne. Widzę to jako jedną wielką hańbę. To po prostu nie powinno się wydarzyć. Musimy to przetrwać, bo za trzy dni czeka nas mecz z Vitesse’’.

Drużyna z Eredivisie po 10 minutach prowadziła 2:0. Jednak po pół godzinie był już remis, a po godzinie na prowadzenie wysunęli się miejscowi. Po kilku minutach podopieczni Groenendijka doprowadzili do wyrównania. Decydująca bramka padła na 2 minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego. Hat-tricka dla ,,De Kralingers’’ zdobył Tom van Weert.

Źródło: telegraf.nl