Deschamps: Karim i ja potrzebowaliśmy tej rozmowy

źródło: flickr.com

Didier Deschamps wczoraj pojawił się w siedzibie Francuskiego Związku Piłki Nożnej, gdzie przedstawił powołania na EURO 2020 i odpowiedział na pytania związane z kadrą oraz Karimem Benzemą.

O powołaniu Benzemy:

Spotkaliśmy się i długom rozmawialiśmy. Później bardzo długo myślałem, aż w końcu zdecydowałem się go powołać. On potrzebował tej rozmowy i ja potrzebowałem tej rozmowy. To ni jest żadna specjalna sytuacja. Jako selekcjoner kadry zawsze muszę patrzeć ponad moje osobiste przekonania. Myślę, że Karim nie będzie miał żadnego problemu z wkomponowaniem się do składu. Jest inteligentny, ma jakość i talent, dzięki czemu zajdziemy bardzo daleko. 

O sytuacji Oliviera Giroud:

W drużynie musi być rywalizacja. Obaj (Giroud i Benzema) grali razem w reprezentacji trzy lata. Uważam, że nie będzie między nimi żadnego problemu. Faktem jest, że Olivier jest w trudnej sytuacji w Chelsea, gdzie nie gra od lutego. 

O wracającym po kontuzji Corentinie Tolisso:

Nie ma czegoś takiego jak zerowe ryzyko. Rozmawiałem ze sztabem medycznym i uzyskałem sensowne odpowiedzi. Corentin jest już zdrowy. Za tydzień gra kolejne spotkanie w Bayernie, ale jestem przekonany, że nie ma powodu do obaw.

O ewentualnych zmianach w składzie:

FIFA daje możliwość wprowadzenia modyfikacji do 15 czerwca w przypadku kontuzji lub zakażenia koronawirusem. W takim wypadku będziemy liczyć się ze zmianami aż do przyszłego miesiąca.

O prezydencie FFF (Francuskiego Związku Piłki Nożnej):

Czy Noel Le Graet chciał zobaczyć Benzemę w kadrze na EURO? Mogę tylko powiedzieć, że jest teraz bardzo szczęśliwy. 

Źródło: FFF


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *