Arabia Saudyjska chce Mundialu co 2 lata. Czeka nas piłkarska rewolucja?

rt.com

Ten pomysł zupełnie odmieniłby oblicze piłki nożnej. Arabia Saudyjska chce, aby Mistrzostwa Świata odbywały się co.. 2 lata!

Zaskakujące wiadomości płyną do nas od Tariqa Panji. Dziennikarz “New York Timesa” przyznał, że Arabia Saudyjska gorąco namawia Gianniego Infantino do zrewolucjonizowania Mistrzostw Świata. Arabowie gorąco namawiają szefa FIFA by Mundial odbywał się co 2 lata.

– Infantino ma również nadzieję, że co dwa lata będą odbywać się nowe Klubowe Mistrzostwa Świata. Trwa wielka debata na temat przyszłego kalendarza piłkarskiego. Dla niektórych w FIFA stanowi to wielką szansę na zmianę gry. Wiele z nich, podobnie jak Superliga, jest dyskutowanych prywatnie.

Obrady 71. kongresu FIFA mają odbyć się już w ten weekend. Wtedy też odbędzie się dyskusja o tej zmianie. Ma być to jedynie propozycja bez pokrycia, ale nigdy nic nie wiadomo. Prywatnie Infantino ma bardzo dobre stosunki z księciem Mohammedem bin Salmanem.

Niewątpliwie zmiana ta negatywnie wpłynęłaby na rozgrywki kontynentalne takie jak EURO czy Copa America.

Jak wiadomo, w Mistrzostwach Świata 2024 weźmie udział 48. reprezentacji i wydawało się, że to jedyna kluczowa zmiana dotycząca tego turnieju. Czas pokaże, czy będziemy świadkami kolejnej rewolucji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.