Decydujące dni dla Xaviego. Laporta ma przygotowany plan awaryjny

Xavi Hernandez

Fot. FC Barcelona

W Barcelonie w ostatnich tygodniach nie jest spokojnie.

W ciągu zaledwie pół roku co najmniej dwukrotnie zmieniała się sytuacja Xaviego Hernandeza w Barcelonie. Jeszcze w styczniu ogłaszał, że chce opuścić klub po sezonie 2023/24. Przez kilka tygodni Joan Laporta namawiał go, by jednak kontynuował swoją pracę w Katalonii.

Kilka tygodni temu doszło do wspólnej konferencji prasowej Laporty, Deco i Xaviego. Ogłoszono, że doszło do porozumienia i Hiszpan rzeczywiście przynajmniej wypełni kontrakt, który wygasa za rok.

Wszystko zmieniło się po jednej z ostatnich wypowiedzi Xaviego, gdzie wprost skomentował warunki, w jakich pracuje i jakie klub ma możliwości transferowe. Mocno to sfrustrowało Laportę, a przy okazji nie pomogła porażka z Gironą.

Jak teraz wygląda sytuacja w Barcelonie? Najnowsze doniesienia na ten temat przekazało “Mundo Deportivo”. Przy okazji potwierdza, że od dawna jedną z głównych alternatyw jest… Rafael Marquez.

– Niektóre wpływowe osoby zalecają mu przemyślenie tej decyzji ze względu na potencjalne straty wizerunkowe i finansowe. Barcelona szacuje, że rozstanie z Xavim i jego sztabem będzie kosztowało ok. 20 mln euro – zauważa MD – Rafael Marquez spełnia wymagania Laporty. Jest byłym zawodnikiem Barcelony i trenował jej rezerwy. Jego kontrakt wygasa. Ma dobre relacje z Laportą i Deco, zna młodych piłkarz.

W ciągu najbliższych dni ma dojść do spotkania na linii Laporta – Xavi. Na razie włodarz “Blaugrany” ma być zdeterminowany do zmiany szkoleniowca. Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.