Oficjalnie: “Stary, dobry” znajomy powrócił. Nowy trener Rakowa Częstochowa

Marek Papszun

pilkarskiswiat.com

Marek Papszun od nowego sezonu zostanie nowym trenerem Rakowa Częstochowa.

Po wywalczeniu mistrzostwa Polski sezonu 2022/23 Marek Papszun postanowił odejść z Rakowa Częstochowa. Chciał poszukać nowych wyzwań. Dużo mówiło się, że obejmie on stery reprezentacji Polski. Ostatecznie, jak wiemy, tak się nie stało, bo selekcjonerem został Michał Probierz.

Raków Częstochowa w kampanii 2023/24 nie radził sobie dobrze zarówno w Europie jak i na krajowym podwórku. Postanowiono więc pożegnać się z Dawidem Szwargą. I jak można się domyślić, jego następcą został.. Marek Papszun.

Szkoleniowiec związał się z klubem umową ważną przez najbliższe dwa lata. Zobowiązanie te może zostać przedłużone w ściśle określonych warunkach, jak podaje strona internetowa ustępujących mistrzów Polski.

– Dla trenera Marka Papszuna będzie to powrót do miejsca, w którym świętował wielkie sukcesy i stał się legendą klubu, przechodząc imponującą drogę od II ligi do mistrzostwa Polski w 2023 roku. Oprócz tego dwukrotnie wygrywał Puchar oraz Superpuchar Polski, dokładając do tego dwa srebrne medale PKO BP Ekstraklasy i debiut w europejskich pucharach – czytamy na oficjalnym profilu Rakowa Częstochowa.

źródło: Raków CzęstochowaDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.