Dariusz Żuraw zwolniony z Lecha. Stało się nieuniknione

Dariusz Żuraw

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Dariusz Żuraw z dniem dzisiejszym przestał pełnić funkcję pierwszego trenera Lecha Poznań. Klub ze stolicy Wielkopolski poinformował o rozstaniu się ze swoim szkoleniowcem na swojej stronie internetowej.

Zwolnienie Dariusza Żurawia odkładane było w czasie od kilku tygodni. Szkoleniowiec, który przeżył z Lechem przygodę w europejskich pucharach kompletnie pogubił się w swojej pracy. Banalne wypowiedzi, brak umiejętności dotarcia do piłkarzy oraz co najważniejsze – słabe wyniki przechyliły czarę goryczy.

Abstrakcją byłoby pisać, że nie spodziewaliśmy się tego, że Dariusz Żuraw zostanie zwolniony. Za takim ruchem przemawiało niemal wszystko. Dziś Kolejorz poinformował o tym, że trener kończy pracę z drużyną. Dotychczasowy szkoleniowiec poznańskiego zespołu, prowadził Lecha w 72 meczach. Bilans byłego już trenera wyglądał następująco: 29 wygranych, 24 remisy oraz 19 porażek. Ostatnie tygodnie były zdecydowanie najgorszymi w czasie pracy w Poznaniu. Dariusz Żuraw od dłuższego czasu wyglądał na takiego, który nie ma pomysłu na to, aby wskrzesić zespół.

Poznański klub podał, że nazwisko nowego szkoleniowca zostanie ogłoszone w ciągu kilku najbliższych dni. Jak na razie treningi przeprowadzać będą dotychczasowi asystenci.

Z piekła do nieba: Cracovia przełamała fatalną serię


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *