Tymoteusz Puchacz trafi do Bundesligi?

źródło: Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Według Tomasza Włodarczyka obrońca Lecha Poznań otrzymał ofertę z Unionu Berlin. Rozmowy trwają.

22-latek miał szansę trafić do innego klubu z Bundesligi, 1. FSV Mainz 05, już latem 2020 roku. Wtedy Kolejorz odrzucił propozycję, mając na uwadze wcześniejsze pożegnania z Jakubem Moderem, Robertem Gumnym i Kamilem Jóźwiakiem. Jednak przy przedłużaniu kontraktu z zawodnikiem do 2023 roku włodarze zespołu obiecali mu, że nie będą blokować jego przenosin do innej drużyny w letnim okienku transferowym.

Wydaje się, że taka sytuacja właśnie nadeszła. Ekipa ze stolicy Niemiec wykazuje duże zainteresowanie Puchaczem, który wydaje się skrojony pod ich styl gry. Die Eisernen często grają w formacji z dwoma wahadłowymi. Na dodatek jeden z zawodników grający na tej pozycji najprawdopodobniej z niego odejdzie, natomiast drugi nie spełnia oczekiwań. W takiej sytuacji zatrudnienie defensora Poznańskiej Lokomotywy może okazać się idealne dla obu stron.

Union będzie musiał zapłacić za piłkarza kilka milionów euro. Wpływ na cenę na pewno będzie miała jego zniżka formy (ostatni bezpośredni udział przy golu w październiku). Włodarze klubu ze  stadionu An der Alten Försterei złożyli już ofertę za 22-latka, ale Lech jeszcze na nią nie odpowiedział

Źródło: Tomasz Włodarczyk


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *