Dariusz Formella błysnął na amerykańskich boiskach. Polak pewnym strzałem wykorzystał rzut karny [WIDEO]

Twitter

Dariusz Formella strzelił trzeciego gola w tym sezonie USL Championship. Polak pokonał bramkarza Birmingham Legion FC, a jego zespół wygrał 1:4.

Drużyna Oakland Roots SC z zachodniej części kraju wyszła na prowadzenie w 45. minucie za sprawą trafienia Dariusza Formelli. Polski pomocnik pewnym strzałem po ziemi, w lewy dolny róg zamienił rzut karny na bramkę. Dla 27-latka z przeszłością w Lechu Poznań czy Rakowie Częstochowa to trzeci gol w tym sezonie USL Championship (drugi poziom rozgrywkowy).

Formella mógł poprawić swój dorobek strzelecki w 64. minucie. Polak po raz drugi w tym meczu podszedł do piłki ustawionej na jedenastym metrze od bramki. Tym razem lepszy okazał się bramkarz Van Oekel, który wyczuł intencje strzelającego. Golkiper nie miał jednak najmniejszych szans przy dobitce Lindo Mfeka.

W 71. minucie prowadzenie gości podwyższył Trayvone Reid. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry czwartego gola dla przyjezdnych strzelił Johnny Rodriguez.

Gospodarzy stać było tylko na jedno trafienie. W 49. minucie honorowego gola dla Birmingham Legion FC zdobył Enzo Martinez.

Oakland Roots SC z dorobkiem 11. punktów w ośmiu spotkaniach zajmuje 7. miejsce w tabeli konferencji zachodniej. Birmingham Legion FC jest na trzeciej pozycji.