Czy w lecie Jan Oblak zastąpi Davida De Geę?

theweek.co.uk

Manchester United stara się o zakontraktowanie jednego z najlepszych bramkarzy na świecie. W ostatnim czasie pozycja Davida De Gei w pierwszej drużynie Czerwonych Diabłów znacząco uległa zmianie.

Nie będzie zaskoczeniem, kiedy w letnim okienku transferowym reprezentant Hiszpanii zdecyduje się na zmianę barw.

Według raportów udostępnionych przez brytyjskiej media, drużyna z Premier League próbuje podpisać kontrakt z bramkarzem. Wśród potencjalnych nazwisk po raz kolejny znalazł się Jan Oblak.

“Sky Sports News” informuje, że Manchester United przygotowuje się do sprzedaży doświadczonego bramkarza. W jego miejsce ma zostać sprowadzony ktoś z trójki: Oblak, Donnarumma, Maignan.

Klauzula Słowaka wynosi 103 miliony funtów, co może być jedyną przeszkodą w potencjalnym transferze. Wpływ na kwoty oferowane przez drużyny piłkarskie ma trwająca pandemia koronawirusa, która “zniszczyła” budżety wielu wielkich drużyn. W trwającym sezonie Jan Oblak stracił 18 bramek w 26 spotkaniach, co sprawia, iż po raz kolejny prowadzi w wyścigu o Złote Rękawice. Natomiast Hiszpan będąc najlepiej zarabiającym piłkarzem Ole Gunnara Solskjaera w 24 występach stracił 29 bramek. Obecna umowa Oblaka z Rojiblancos wygaśnie w 2023 roku. Bramkarz zarabia około 10 milionów euro rocznie, czyli 165 tysięcy funtów tygodniowo, co stanowi dwukrotnie mniejszą tygodniówkę w porównaniu do Davida.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *