Bruno Fernandes nakłania Raphinhę do transferu

Getty Images

Bruno Fernandes kluczem do transferu piłkarza Leeds United.

Według brytyjskich mediów reprezentant Portugalii ma być kluczem w pozyskaniu skrzydłowego Leeds przez Manchester United. Piłkarz na co dzień występujący w Czerwonych Diabłach jest w stałym kontakcie z Raphinhą, czyli piłkarzem z którym w przeszłości występował w jednej drużynie. Piłkarze dobrze współpracowali podczas pobytu w Lizbonie. Z raportów wynika, iż United jest jednym z dwóch klubów, które chce sprowadzić Brazylijczyka w letnim okienku transferowym. Świetnie rokujący piłkarz na Elland Road przeniósł się w ubiegłym roku ze Stade Rennes za kwotę 17 milionów funtów. Raphinha idealnie wpasował się w politykę ofensywną prowadzoną przez Marcelo Bielsę. W trwającym sezonie Raphinha zdobył pięć bramek notując przy tym pięć asyst w rozgrywkach Premier League. Świetna dyspozycja sprawiła, że zainteresowały się nim min. Liverpool oraz Manchester United.

Bruno Fernandes w rozmowie z Top Mercato odniósł się do przyjaźni ze swoim kolegą:

– Raphinha, tęsknię za nim. To zawodnik, z którym miałem świetną chemię. Od samego początku rozumiał mnie. Wiedział, gdzie zamierzam dostarczyć mu piłkę. Tęsknię za nim, ponieważ wnosił wiele radości do szatni. Jest również niesamowicie odpowiedzialną i pracowitą osobą.

Dyrektor Leeds United, Victor Orta odrzucił wszelakie spekulacje dotyczące przyszłości Raphinhy określając je jako “clickbait”:

– Żeby było jasne, nie było żadnego podejścia w celu podpisania kontraktu z Raphinhą. Jego nazwiskiem posługują się media chcące tworzyć clickbaity. Jesteśmy szczęśliwi ze współpracy i wierzymy, iż będzie graczem, częścią projektu. Jest wiele rzeczy do zrobienia, więc Raphinha nie ruszy się z Leeds.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *