Czy van Dijk zdąży wyleczyć kontuzję na Euro? Poznaliśmy zdanie Kloppa

Shutterstock

Jürgen Klopp wypowiedział się na temat szans van Dijka na grę podczas Euro 2020. 

Virgil van Dijk jest jednym z najlepszych stoperów świata. Jego umiejętności i warunki fizyczne tworzą mieszankę bliską perfekcji. Jednak, jak pokazał obecny sezon, Holender nie jest niezniszczalny. W derbowym meczu z Evertonem, defensor Liverpoolu doznał kontuzji, która wykluczyła go z gry do końca obecnego sezonu. To nie tylko wielka strata dla “The Reds”, ale także dla reprezentacji Holandii.

Pomimo szybkiego procesu rehabilitacji i na pewno widocznych efektów, szansa wyjazdu na Euro 2020 jest dość mała. Uszkodzenie więzadeł krzyżowych przednich jest jedną z najpoważniejszych kontuzji, która wymaga bardzo długiego leczenia.

Dziennikarze spekulują, że van Dijk może zdążyć na mistrzostwa Europy i wzmocnić swoją reprezentację, która bardzo go potrzebuje. O szanse na powrót do gry został zapytany Jürgen Klopp.

– Nie jestem selekcjonerem reprezentacji Holandii, ale w tym przypadku wydaje mi się, że van Dijk nie zdąży na EURO 2020. Nie chodzi o to, że nie chcę go czy Joe puścić, bo i tak nie mam nic do gadania w tej kwestii. Chodzi mi tu o to, jak bardzo odniesione przez nich kontuzje są poważne. Każdy z nas ma nadzieję, że chłopcy będą już gotowi na przedsezonowe przygotowania. To bardzo skomplikowane urazy, dlatego ciężko ocenić kiedy wrócą do gry – powiedział trener Liverpoolu, równocześnie poruszając temat powrotu innego środkowego obrońcy, Joe Gomeza.

– Jestem spragniony dobrych wiadomości, ale z tego co mi wiadomo, to nie ma na razie żadnego przełomu w rehabilitacji. Wszystko toczy się swoim tempem. Gdy zaczną trenować z zespołem, to wtedy będzie dobrze. Van Dijk i Gomez są obecnie w lepszej kondycji niż Joël. On niestety cały czas ma na nogach coś w stylu butów narciarskich. Nie potrafi w tym nawet truchtać. Z kolei Virgil już powoli zaczyna biegać, ale jeszcze dużo pracy przed nim – zakończył trener obecnego mistrza Anglii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.