FIFA

sports.ndtv.com

Sensacyjne doniesienia dochodzą z obrad Komitetu Wykonawczego FIFA w Zurychu. Podczas posiedzenia padła propozycja aby od 2026 roku zmienić liczbę uczestniczących drużyn w mistrzostwach świata z 32 do 40. Ostateczna decyzja została odłożona do kolejnego posiedzenia.

Najbliższe mistrzostwa świata w 2018 roku w Rosji odbędą się według wszystkim dobrze znanego systemu z liczbą 32 uczestników. Tak samo będzie w 2022 roku kiedy to gospodarzem największej piłkarskiej imprezy globu będzie Katar. Jednak nim FIFA wybierze gospodarza kolejnych mistrzostw świata może dojść do rewolucji. Według francuskiej agencji (AFP) oraz niemieckiej (DPA) Międzynarodowa Federacja Piłkarska chce poszerzyć liczbę drużyn uczestniczących do 40. Byłby to pierwszy przypadek w historii, gdy na mistrzostwach świata grałoby aż tyle ekip.

Ostateczna decyzja ma zapaść na kolejnym posiedzeniu FIFA – 26 lutego 2016 roku, wtedy też ma zostać wybrany nowy prezydent tej organizacji (ostatecznie zastąpi on zawieszonego Josepha Blattera). Aktualnie w świetle afery korupcyjnej Komitet Wykonawczy szuka zmian i reform, które przywróciłyby wiarygodność i uznanie dla FIFA. Jednak powyższa propozycja już spotkała się z negatywnymi opiniami, turniej byłby wtedy trudniejszy do rozegrania oraz zostałby zaniżony poziom rywalizacji o miano najlepszej drużyny świata. Aktualnie członkowie Komitetu Wykonawczego mają czas aby przemyśleć przebieg reform, a my ostateczną decyzję poznamy w lutym przyszłego roku.


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl
Zakład bez ryzyka 500 zł i bonus od depozytu 50 zł na Superbet.pl
Freebet 50 zł, zakład bez ryzyka 600 zł i bonus od depozytu 1000 zł na Betfan.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *