Czy Erik ten Hag odejdzie z Ajaxu wraz z końcem sezonu?

Erik ten Hag

fot. Erik ten Hag / goal.com

Według holenderskiego dziennikarza De Telegraaf, Mike’a Verweija, Ajax w przyszłym sezonie będzie zmuszony do zatrudnienia nowego trenera.

Dziś w nocy Ajax Amsterdam zakomunikował, że z rolą dyrektora sportowego pożegnał się Marc Overmars. Powód? Overmars wysyłał niestosowne wiadomości do Pań pracujących w klubie. Ajax nie mógł tolerować takiego zachowania i długoterminowy kontrakt z najlepszym dyrektorem sportowym w historii klubu – takiego określenia użył Leen Meijaard – został rozwiązany.

Jak się okazuje, nie musi to być jedyna ważna zmiana kadrowa w klubie.  Mike Verwij uważa, że Ajax będzie zmuszony do szukania nowego szkoleniowca.

Na ten moment rolę tę sprawuje Erik ten Hag. 52-latek już od dłuższego czasu jest łączony z przenosinami do klubu z europejskiego topu. Jego nazwisko przewijało się w kontekście takich klubów jak Barcelona czy Manchester United. Niedawno jednak przedłużył swój kontrakt do 2023 roku.

Zdaniem tamtejszych mediów kontrakt może jednak nie zostać wypełniony. Powodem takiego stanu rzeczy ma być dymisja Overmarsa.

–  Erik ten Hag i Marc Overmars stanowili w Ajaxie Amsterdam jedną całość. Ten pierwszy odejdzie z klubu po zakończeniu obecnego sezonu. Jestem tego niemal pewien – stwierdził Verweij.

 

źródło: Meczyki.pl


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.