PKO BP Ekstraklasa: Podział punktów w Radomiu

Radomiak

Radomiak Radom zremisował 1:1 (1:1) z Wisłą Płock w meczu kończącym 20. kolejkę PKO BP Ekstraklasy.

Pierwszy kwadrans należał do Radomiaka Radom, który z dużą łatwością dochodził do sytuacji strzeleckich. Ta najgroźniejsza miała miejsce w 14. minucie, kiedy Leandro dynamicznie wbiegł w pole karne i uderzył pod poprzeczkę. Znakomitą interwencją popisał się jednak Krzysztof Kamiński, który sparował futbolówkę na rzut rożny. Gospodarze swoją boiskową dominację udokumentowali w 28. minucie. Dawid Abramowicz dośrodkował z lewej strony boiska, a Raphael Rossi strzałem głową dopełnił formalności. Trzy minuty później Wisła niespodziewanie doprowadziła do wyrównania. Filipa Majchrowicza strzałem głową z bliskiej odległości pokonał Damian Rasak. Asystę przy trafieniu 25-letniego pomocnika zaliczył Rafał Wolski.

Na początku drugiej połowy podopieczni Dariusza Banasika byli bardzo bliscy strzelenia gola na 2:1. Leandro zacentrował w pole karne do Karola Angielskiego, a piłka po jego uderzeniu głową odbiła się od słupka i trafiła do koszyczka Krzysztofa Kamińskiego. W 57. minucie snajper Radomiaka strzałem z bliskiej odległości zmusił Krzysztofa Kamińskiego do ekwilibrystycznej, ale skutecznej interwencji.

W drugich 45. minutach oba zespoły stworzyły bardziej wyrównane widowisko, o czym świadczy łączna liczba oddanych strzałów przez zawodników obu ekip.

Na piętnaście minut przed końcem meczu Rafał Wolski wypatrzył w polu karnym Łukasza Sekulskiego. Napastnik zgubił krycie i mocnym uderzeniem głową minimalnie chybił. W doliczonym czasie gry kapitan gości Jakub Rzeźniczak obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Finalnie, wynik nie uległ już zmianie i oba zespoły podzieliły się punktami.

07.02.2022 r., 20. kolejka PKO BP Ekstraklasy, Stadion im. Braci Czachorów w Radomiu

Radomiak Radom – Wisła Płock 1:1 (1:1)

28. Rossi – 31. Rasak

Radomiak Radom: Majchrowicz – Jakubik, Rossi, Cichocki, D. Abramowicz – Leandro Pereira (C), Cele, Karwot (76. Radecki), L. Machado (73. Rondón) – Angielski (82. Sokół), Maurides

Wisła Płock: Kamiński – Vallo, Chrzanowski, Rzeźniczak (C), Tomasik – Furman (73. Lesniak), Rasak (90. Lagator) – Cielemięcki (73. Zynek), Wolski (81. Jorginho), Szwoch – Sekulski (81. Tuszyński)

Żółte kartki: 45+2. Cichocki (RAM) – 44. Cielemięcki (PLO), 45+1. i 90+4Rzeźniczak (PLO), 72. Rasak (PLO), 74. Wolski (PLO)

Czerwone kartki: Jakub Rzeźniczak

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)