“Czarne Koty” lepsze po raz szósty

Derby północnej Anglii po raz kolejny okazały się pechowe dla zespołu Newcastle United. Drużyna “Srok” szósty raz z rzędu przegrała z lokalnym rywalem, tym razem 3:0. Nie obyło się bez kontrowersji, za jaka można uznać czerwoną kartkę pokazaną przez arbitra Roberta Madley’a kapitanowi drużyny gości Fabricio Collociniemu.

Początek meczu mijał pod dyktando Newcastle,  zespół raz za razem atakowała bramkę strzeżoną przez Pantilimona. W 3 minucie bliski zdobycia bramki był kapitan ” Srok”, który w ekwilibrystyczny sposób uderzył futbolówkę w światło bramki, strzał zdołał odbić bramkarz.

Z każdą minutą ataki gości nasilały się, czego dowodem są próby Aleksandara Mitrovica oraz Georginio Wijnalduma, pierwszy posłał piłkę głową ponad bramką, drugi strzelił zbyt słabo, żeby zaskoczyć Costela Pantilimona.

Pod koniec pierwszej połowy doszło do kontrowersyjnej decyzji sędziego, która miała znaczący wpływ na dalsze losy meczu. Sunderland wyszedł z kontrą zakończoną  starciem w polu karnym między  Fabricio Coloccinim a Stevenem Fletcherem. Arbiter spotkania wyrzucił z boiska kapitana Newcastle i podyktował karnego, którego pewnie wykorzystał Adam Johnson.

Pech nie opuszczał gości, chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy kontuzji doznał Jack Colback, którego zastąpił Vurnon Anita. W 65 minucie nadszedł kolejny cios, prowadzenie Sunderlandu na 2:0 powiększył Billy Jones dobijając strzał oddany przez Yanna M’Vile.

Newcastle mimo grania w 10′ cały czas próbowało atakować, co skrzętnie wykorzystali gospodarze. W 86 minucie kontrę pewnym strzałem zakończył Steven Fletcher.

Sunderland A.F.C – Newcastle United – 2:0