BPL: Bezbramkowy remis w derbach Manchesteru

live.premierleague.com

W najciekawszym spotkaniu 10. kolejki angielskiej Premier League Manchester United bezbramkowo zremisował z rywalem zza miedzy. Mecz był nudny a okazji bramkowych było jak na lekarstwo.

Przed derbami oba kluby rywalizowały w środku tygodnia w Lidze Mistrzów. United na wyjeździe w Moskwie zremisowali z CSKA 1:1, natomiast City u siebie wygrało po zaciętym boju z Sevillą 2:1.

W pierwszej połowie nie działo się nic ciekawego. Dość powiedzieć, że obie ekipy nie oddały żadnego celnego strzału na bramkę rywala.

Druga połowa również nie rozpieściła kibiców zgromadzonych na Old Trafford, aczkolwiek na boisku działo się nieco więcej niż w pierwszej odsłonie. City oddało pole rywalom i czekało na to co zrobią podopieczni Van Gaala.

W zasadzie najciekawsza była końcówka spotkania, gdy gospodarze  mocniej nacisnęli na rywali. Swoje okazje mieli Lingaard oraz Smalling, lecz w obu przypadkach zabrakło szczęścia i ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem

Z dzisiejszego remisu najbardziej cieszy się Arsenal, gdyż przy takim wyniku “Kanonierzy” zrównują się punktami z Manchesterem City (22 pkt.), natomiast “Czerwone Diabły” nie wykorzystały okazji by objąć fotel lidera i z 20. oczkami na koncie plasują się na czwartej lokacie w tabeli.

Manchester United 0:0 Manchester City, 25.10.2015 r., Old Trafford, Manchester.