Copa del Rey: Real Madryt po raz dwudziesty z Pucharem Króla

Real Madryt (Twitter)

Real Madryt po raz dwudziesty w historii klubu sięgnął po Puchar Króla! W finale na La Cartuja Królewscy pokonali Osasunę 2:1. Dubletem popisał się Rodrygo.

Spotkanie finałowe rozpoczęło się najlepiej jak to możliwe dla Realu. Już w drugiej minucie Vinicius zatańczył w polu karnym Osasuny, zagrał piłkę wzdłuż pola karnego a na piątym metrze znalazł się Rodrygo, który trafił do siatki. Drużyna z Pampeluny była blisko wyrównania w 26. minucie, ale uderzenie Abde wybijał z linii bramkowej Carvajal. Real szybko objął prowadzenie i jako drużyna doświadczona w takich spotkaniach kontrolował przebieg tego pojedynku szukając okazji do zwiększenia prowadzenia. Mimo, że Osasuna oddała więcej strzałów celnych, to była daleko od wyrównania wyniku spotkania.

Po przerwie Osasuna atakowała coraz odważniej, podopieczni Jagoba Arrasate czuli się coraz pewniej i to przyniosło wyrównanie. W 58. minucie po zablokowanym dośrodkowaniu piłka znalazła się na 20. metrze przed bramką Realu. Lucas Torro uderzył z woleja i trafił idealnie koło słupka bramki Courtoisa, który musiał wyciągać piłkę z siatki. Piłkarze Osasuny nie cieszyli się zbyt długo z remisu. Obejrzeliśmy niemal kopię akcji z drugiej minuty. Znów Vinicius zabawił się przy linii końcowej i zagrał w pole karnym. Po małym zamieszaniu przy piłce znalazł się Rodrygo i wyprowadził Real ponownie na prowadzenie. Do końca finałowego spotkania Królewscy byli już nie zagrożeni i sięgnęli po dwudziesty Puchar Króla w historii klubu.