Copa America: Brazylia zwycięża, Comeback Ekwadoru daje nadzieje

W meczach rozgrywanych z środy na czwartek, na amerykańskich boiskach padło łącznie 12 bramek. Brazylia rozgromiła Haiti 7:1, a Ekwador zremisował z Peru 2:2.

Brazylia – Haiti 7:1 (3:0)

Podopieczni trenera Dungi byli zdecydowanymi faworytami w meczu z reprezentacją Haiti. Przystępowali do tego spotkania po remisie bezbramkowym z Ekwadorem, więc zwycięstwo było ich obowiązkiem, najlepiej jak największą ilością bramek. Strzelanie w 14′ minucie rozpoczął Coutinho, który trafiał do siatki jeszcze dwukrotnie, w minucie 29′ oraz 92′. Wynik podwyższali również Augusto (dwie bramki), Lima i Gabriel. Haitańczycy zdołali jedynie odpowiedzieć bramką Marcelina w 70′ minucie.

Brazylia: Alisson – Alves, Marqinhos, Gil, Filipe Luis – Casemiro (62′ Lima), Willian, Elias (72′ Walace), Augusto, Coutinho – Jonas (46′ Gabriel)

Haiti: Placide – Goreux, Jaggy, Genevois, Jerome, Alcenat (83′ Maurice) – Alexandre (62′ Hilaire), Marcelin, Lafrance, Louis – Belfort (’49 Nazon)

Ekwador – Peru 2:2 (1:2)

Peru po zwycięstwie z Haiti, potrzebowało wygranej z Ekwadorem żeby awansować do ćwierćfinału. Dla Ekwadorczyków jednak, porażka oznaczała by zmniejszenie szans na wyjście z grupy do minimum. Mecz lepiej zaczęli gracze z Peru, już w 5′ minucie wynik otworzył Cueva. Ekwador nie zdążył dojść do siebie po pierwszym ciosie, a już otrzymał kolejny, 13′ minuta i gol Floresa. Reprezentacja w której gra między innymi Antonio Valencia miała więc 75. minut na odrobienie strat, jeżeli chcieli się jeszcze liczyć w tegorocznym Copa America. Bramkę kontaktową udało się zdobyć jeszcze przed przerwą, w 39′ minucie trafił Enner Valencia. Po przerwie, niemalże od razu, bo w minucie 48′ piłkę w siatce zdołał umieścić Bolanos i był już remis. W 93′ minucie drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną zobaczył zawodnik z Ekwadoru, Achilier. Remis powoduje, że mniejsze szanse na awans ma Peru, które musi wyrwać punkty Brazylii w następnym spotkaniu.

Peru: Gallese – Trauco, Rodriguez, Ramos, Revoredo – Tapia, Vilchez (73′ Ruidiaz), Flores (79′ Yotun), Cueva, Hohberg (50′ Polo) – Guerrero

Ekwador: Dominguez – Paredes, Achilier, Mina Meza, Ayoui (46′ Paredes) – Gruezo, Noboa, Valencia A., Bolanos (62′ Martinez), Montero (88′ Cazares)- Valencia E.