Copa America: Brazylia pokonała Boliwię w meczu otwarcia

W meczu otwarcia Copa America Brazylia ograła Boliwię 3:0.

foxsportsasia.com

Gospodarze turnieju pokonali w meczu otwarcia Boliwię 3:0. Na listę strzelców wpisał się dwukrotnie Coutinho oraz jedno trafienie dołożył Everton.

Brazylijczycy przeważali od początku spotkania, lecz pierwszą bramkę kibice mogli zobaczyć dopiero w 50. minucie, kiedy to w polu karnym ręką zagrał Adrian Jusino i arbiter wskazał na wapno. Do “jedenastki” podszedł Coutinho i skutecznie pokonał bramkarza Boliwii.

Trzy minuty później dośrodkowanie Roberto Firmino na gola numer dwa zamienił Coutinho. Zawodnik Barcelony nie miał udanego sezonu, lecz ten wieczór należał do niego.

Przysłowiowy “gwóźdź do trumny” wbił w 85. minucie Everton po świetnej indywidualnej akcji zakończonej pięknym strzałem.

Estádio do Morumbi (Sao Paulo), 15.06.2019, godz. 02:30, Frekwencja: 46 342
Brazylia – Boliwia 3:0 (0:0)

Bramki: Philippe Coutinho k. 50′, 53′, Everton 85′

Brazylia: Alisson Becker – Daniel Alves, Thiago Silva, Marquinhos, Filipe Luis – Casemiro, Fernandinho, Philippe Coutinho – David Neres (Everton 80′), Roberto Firmino (Gabriel Jesus 65′), Richarlison (Willian 85′)

Boliwia: Carlos Lampe – Luis Haquin, Erwin Saavedra (Ramiro Vaca 64′), Marvin Bejarano – Raul Castro (Rodrigo Ramallo 75′), Diego Bejarano, Fernando Saucedo (Diego Wayar 59′), Adrian Jusino, Alejandro Chumacero – Leonel Justiniano, Marcelo Moreno

Sędzia: Nestor Pitana (Argentyna)

Żółte kartki: Philippe Coutinho (Brazylia) oraz Fernando Saucedo (Boliwia)