Co za dreszczowiec! Roma lepsza od Tottenhamu

asroma.com

AS Roma wygrała mecz towarzyski z Tottenhamem 3:2 i awansowała na 2 miejsce w tabeli ICC. Na szczycie jest Manchester United.

Nie ukrywajmy, mecz z ppoczątku nie należał do najciekawszych, gra toczyła się w środkowej strefie boiska, a strzałów na bramkę było jak na lekarstwo. W 13 minucie wynik spotkania otworzył Diego Perotti, po spokojnym strzale z rzutu karnego. Po tej bramce Roma uspokoiła grę, a Totkom nie spieszyło się do wyrównania. Wartym uwagi momentem było wejście na boisko Łukasza Skorupskiego w 63 minucie, Polak nie popełniał większych błędów i spisywał się  całkiem przyzwoicie między słupkami. W 70 minucie swoją premierową bramkę dla rzymskiej ekipy zdobył Cengiz Under. Od tamtego momentu gra nieco przyśpieszyła, co skutkowało bramką Harrego Winksa w 87 minucie, a następnie wyrównaniem przez Jensena w 91 minucie! Karne? Nic bardziej mylnego, w 92 minucie ponowne prowadzenie dał Romie, Marco Tuminello. Bez wątpienia ostatnie 10 minut wynagrodziło nam całe to spotkanie.

Z prywatnych analiz, Under i Skorupski in plus, Manolas ogromny regres w porównaniu z sezonem 15/16, Fazio wypadł nawet przyzwoicie, co jeszcze w jakiś sposób uspokaja mnie, jako kibica Romy, przed nadchodzącym sezonem. No właśnie, a dziś (w końcu) ogłoszenie terminarzu na sezon 17/18 w Serie A. Coming Soon…