Kluivert: Roma to dobry wybór

Twitter (AS Roma)

Patrick Kluivert odpowiedział na nurtujące wszystkich pytanie, dlaczego jego syn Justin wybrał włoską Serie A a nie Premier League.

Słynny Holender wyjaśnia dlaczego jego syn nie gra w Anglii. Po Ajaxie przyszedł czas na nowy epizod, długo spekulowano gdzie trafi Kluivert junior, ostatecznie trafił do Rzymu gdzie podpisał kontrakt na 5 lat. Po pewnym czasie padło pytanie dlaczego Serie A a nie Premier League? Dlaczego AS Roma a nie Manchester United?

“AS Roma jest ważnym europejskim klubem ale presja jest mniejsza. Roma nie musi wygrywać za wszelką cenę i gra się tam “dobrą piłkę”. W tej chwili to idealne miejsce dla Justina. Nie jest zbyt rozmowny ale wie jak słuchać i do tego jest zmotywowany. Osobiście chciałem, żeby jeszcze jeden sezon został w Ajaxie ale cóż podjął swoją decyzję” – powiedział Patrick Kluivert dla Gezzetta dello Sport.

19 – latek po tym jak strzelił 10 bramek w sezonie był łączony z różnymi klubami między innymi z Manchesterem United. Sam napastnik postawił jednak na nieco inny kierunek. We Włoszech zadebiutował w 70 minucie spotkania z Torino zmieniając Cengiza Undera, asystując Edinowi Dżeko w 89 minucie.

źródło www.skysports.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


x