Barcelona ośmieszona!

fcbarca.com

W czterech pierwszych kolejkach Celta de Vigo spisywała się nadzwyczaj dobrze, lecz w tej klejce miała przyjechać jedyna drużyna ligi, która miała komplet zwycięstw – FC Barcelona.

Wydawałoby się, że dzielni zawodnicy z Galicji ulegną “Dumie Katalonii”, która ostatnio rozbiła Levante 4:1 i wydawało się, że zwycięstwo “Azulgrany” jest więcej niż pewne. Tym bardziej należy oddać szacunek Celcie, która zwyciężyła, aż 4:1!

Wynik otworzył kompletnie niepilnowany Nolito, który uderzył technicznie w okienko bramki ter Stegena. Celta nie odpuszczała i dzielna gra się opłaciła. Cztery minuty po golu Nolito w niepotrzebną zabawę w środku pola wdał się Busquets, piłkę głową przejął Nolito i wypuścił Iago Aspasa. Ten popędził w kierunku bramki Niemca, który nie wiedzieć czemu wyszedł na 15 metr i dał się przelobować.

Po przerwie Neymar popędził przez pół boiska, ściągnął na siebie uwagę obrony, dograł do Iniesty, ten do Messiego, ale Argentyńczyk zmarnował wyborną sytuację na gola. Chwilę później znów trio Iniesta – Neymar – Messi przeprowadziło szybką akcję, zakonczoną strzałem Argentyńczyka, ale dobrze dysponowany Sergio Alvarez nie dał się pokonać. Potem mieliśmy rzut rożny, wybroniony przez Alvareza do spółki z wybijającym… Nolito. Piłka trafiła pod nogi Aspasa, ten pięknie przerzucił ją nad Dani Alvesem, a później pokonał niepewnego ter Stegena i mieliśmy 3:0! Na dziesięć minut do końca mieliśmy rzut wolny dla Barcelony i piłkarze Celty nie zdążyli wrócić do obrony, a Messi posłał piłkę do Neymara, a Neymar do siatki.

Trzy minuty później beznadziejne zachowanie defensywy Barcelony, a konkretnie pary stoperów Mascherano – Pique, którzy swoją grą przypominali dziś Kadara i Abdula Tetteha z Lecha Poznań nie upilnowaliGuidetti’ego, a Szwed się zemścił zdobywając gola na 4:1.

Celta de Vigo 4:1 (2:0) FC Barcelona