Chievo nie zagra w Serie B. Włoski klub upada coraz niżej

Chievo

Chievo Verona nie zagra w drugiej lidze włoskiej. Tamtejszy komitet olimpijski nie dopuścił włoskiej ekipy do rozgrywek przez wzgląd na ogromne problemy finansowe. Tym samym Chievo spada aż do Serie D.

W życiu pewne są dwie rzeczy, śmierć i podatki. Ten drugi pewnik był kluczowy w kwestii zatopienia statku pod nazwą Chievo Verona. Gialloblu mieli niezapłacone podatki i nie byli w stanie przedstawić uwiarygodnić swojej płynności finansowej. Przez lata zadłużali się u różnych podmiotów mogących im pomóc, teraz jednak przyszedł czas gdy się to zemściło.

Włoski Komitet Olimpijski nie miał zatem wyboru i relegował ekipę z Werony aż do Serie D. Oznacza, to, że włoska ekipa będzie musiała ogłosić upadłość. To ogromny ruch w dół zważywszy, że zaledwie w sezonie 18/19 spadli z Serie A.

Klub zaakceptował decyzję Komitetu, aczkolwiek zapowiada od niej odwołanie. Nic jednakowoż nie wskazuje na to by cokolwiek w tej sprawie miało się zmienić. Tym bardziej, że na miejsce Chievo do Serie B oficjalnie wskoczy Cosenza.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.