Chaos podczas Copa Libertadores. Piłkarze Boca Juniors z zarzutami

https://twitter.com/Maualfonzo2924/status/1417632256680734722/photo/1

Do dantejskich scen doszło podczas wtorkowego meczu Boca Juniors z Atletico Mineiro. Piłkarze oraz sztab szkoleniowy argentyńskiego klubu po “ostatnim gwizdku” zaatakowali arbitra i służby porządkowe. 

Atletico Mineiro po rzutach karnych pokonało Boca Juniors 3:1 i zamedowało się w półfinale Copa Libertadores.

Piłkarze argentyńskiego klubu jednakże byli niezadowoleni z takiego rezultatu. Uważali oni bowiem, że VAR nie uznał dwóch prawidłowo zdobytych bramek. Z poczuciem niesprawiedliwości, które płonęło w ich sercach, gracze postanowili wziąć sprawy w swoje ręce.

Napięcie zagotowało się w tunelu zaraz po meczu, a materiał filmowy pokazał ranne gwiazdy Boca, które próbowały szturmować szatnię Atletico, gdzie prawdopodobnie schronili się sędziowie.

Były obrońca Manchesteru United Marcos Rojo był mocno zaangażowany i został sfotografowany, kiedy trzymał gaśnicę, podczas gdy inni w furii rzucali metalowe poręcze i bariery.

Reakcja Genueńczyków była tak ostra, że musiała interweniować policja, która użyła gazu łzawiącego wobec zawodników, aby zneutralizować sytuację. Uważa się, że ośmiu graczy i członków personelu zostało aresztowanych za rolę, jaką odegrali w tym chaosie.

Oficer policji Santiago Mayor stwierdził, że trzej gracze “są oskarżeni o zakłócanie porządku publicznego”.

– Komisarz meczu powiedział nam, że doszło do agresji i to natychmiast uruchomiło naszą interwencję. Obecnie trzech graczy zostało zidentyfikowanych jako agresorzy i są oskarżeni o zakłócanie porządku publicznego. Obecnie nadal przeglądamy nagrania z monitoringu, aby sprawdzić, czy są w to zamieszane inne osoby.

– Bez wątpienia każdy to widzi. Zdobyliśmy prawidłową bramkę i faktem jest, że zasłużyliśmy na zwycięstwo również w pierwszym meczu. To boli, czujemy się źle. CONMEBOL musi przyjrzeć się sędziowaniu – mówił z kolei po spotkaniu pomocnik gości, Diego Gonzalez.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *