Oficjalnie: Dominik Jończy trafił do Zagłębia Sosnowiec

Dominik Jończy wzmocnił formację defensywną Zagłębia Sosnowiec. 24-latek z pierwszoligowym klubem parafował dwuletni kontrakt.

Dominik Jończy po przejściu obligatoryjnych testów medycznych zasilił szeregi Zagłębia Sosnowiec. Z pierwszoligowym klubem związał się dwuletnim kontraktem. W umowie znalazła się opcja przedłużenia współpracy o kolejne 12 miesięcy.

Pochodzący z Jeleniej Góry obrońca dołączył do Zagłębia na zasadzie transferu bezgotówkowego. Jończy od kilku dni pozostawał wolnym zawodnikiem po wygaśnięciu umowy z Zagłębiem Lubin.

– Dyrektor sportowy Zagłębia Sosnowiec zadzwonił do mnie i przedstawił mi ofertę. Mogę powiedzieć, że dogadaliśmy się w ciągu jednego dnia, nawet niecałego. Także, bardzo mi się to podobało, że nowy klub działa konkretnie, chce tego transferu. I jestem z tego zadowolony, że zostałem zawodnikiem Zagłębia Sosnowiec – powiedział Jończy.

W sosnowieckim klubie Jończy będzie występował w koszulce z numerem 77.

24-letni defensor ostatnie dwa sezony spędził w Zagłębiu Lubin. W zespole “Miedziowych” rozegrał 20 meczów. Wcześniej reprezentował barwy Podbeskidzia Bielsko-Biała i Chojniczanki Chojnice.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.