Cezary Kulesza komentuje pogłoski medialne: Trzech realnych kandydatów

Cezary Kulesza

YouTube/Łączy nas piłka

– Toczą się rozmowy, mogę jedynie zdradzić, że jest trzech realnych kandydatów. Rozmawiałem z trenerami zarówno z Polski, jak i z zagranicy – mówi prezes PZPN z Piotrem Koźmińskim w “WP Sportowe Fakty”.

Trwają podchody do trenerów ze strony Cezarego Kuleszy. Jeszcze wczoraj wieczorem można było wywnioskować, że o krok kadry jest Adam Nawałka. Były selekcjoner wrócił z wakacji, jakie spędzał na Malediwach i po przylocie do Polski spotkał się w jednym z warszawskich hoteli z prezesem federacji.

Oliwy do ognia dolał “Przegląd Sportowy”, gdzie stwierdzono, iż to Marcel Koller ma największe szanse. Szwajcar przez sześć lat pracował w austriackiej kadrze (2011-2017).

– Zdaję sobie sprawę, że wybór selekcjonera to temat, którym żyje cała Polska. Rozumiem olbrzymie zainteresowanie mediów, wyścig o newsa. To normalne, natomiast dla mnie najważniejsze jest dokonanie odpowiedniego wyboru, po dokładnej analizie i rozmowach z kandydatami – zaznaczył Kulesza w “WP Sportowe Fakty”.

– Nie wybrałem jeszcze selekcjonera reprezentacji Polski. Toczą się rozmowy, mogę jedynie zdradzić, że jest trzech realnych kandydatów. Rozmawiałem z trenerami zarówno z Polski, jak i z zagranicy – dodał.

Jak podkreślał wcześniej szef polskiej federacji, 19 stycznia poznamy nazwisko następcy Paulo Sousy, który niespodziewanie zdezerterował po otrzymanej ofercie z Flamengo Rio de Janeiro.

źródło: sportowefakty.wp.pl /

Kolejny zwrot akcji przy wyborze selekcjonera. Szwajcar pierwszym wyborem prezesa PZPN?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.