Oficjalnie: Młody napastnik w Górniku Zabrze

gornikzabrze.pl


Jan Ciućka opuścił Rekord Bielsko-Biała i związał się umową do czerwca 2024 z opcją przedłużenia z Górnikiem Zabrze.

“Jan Ciućka urodził się 19 czerwca 2003 roku w Żywcu. To właśnie w rodzinnej miejscowości stawiał pierwsze piłkarskie kroki w ekipie Górala – Czarnych. Następnie talent młodzieżowca szlifowany był w ŻAPN Żywiec oraz Stadionie Śląskim Chorzów. Kolejnym etapem w krótkiej przygodzie z piłką Janka był właśnie Rekord Bielsko – Biała. Tam szybko przebił się do kadry pierwszej drużyny” – czytamy na “gornikzabrze.pl”.

– Sięgamy po kolejnego młodego piłkarza, bo jest to ważnym elementem polityki kadrowej Górnika. Przed Janem jeszcze bardzo dużo pracy, by trafić do pierwszej drużyny, ale podobnie było z wieloma jego poprzednikami, którzy dzięki pracy, wytrwałości i zaangażowaniu sztabu szkoleniowego przebili się do kadry meczowej. Pokazuje to dobitnie również bieżący sezon. Liczymy, że kariera Janka potoczy się podobnym torem, jak chociażby Krzysztofa Kubicy. Powołuję się na jego przykład nieprzypadkowo, bowiem obu zawodników łączy miejsce urodzenia i to, że ich talent szlifowany był w tej samej drużynie, Czarnych – Góralu Żywiec – mówi Roman Kaczorek, szef skautingu Górnika.

Jego przyjście do Zabrza bardzo nas cieszy, bowiem młody piłkarz już dziś budzi spore zainteresowanie na rynku transferowym. Ponadto dowodzi, że obrany kurs jest nadal aktualny i dalej chcemy pracować z młodymi piłkarzami. Wierzę, że Ciućka systematycznie będzie się rozwijał, a w przyszłości Górnik będzie miał z niego wiele pożytku – kończy Kaczorek.

źródło: gornikzabrze.pl /


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.