Cenny remis Almerii

Drużyna gospodarzy, która w tym sezonie bije się o utrzymanie podejmowała w poniedziałkowy wieczór Celtę Vigo, która już wcześniej zapewniła sobie spokojny byt w Primera Division.

Almeria od początku atakowała, była bardziej zdeterminowana, stosowała wysoki pressing,ale gra toczyła się raczej w środku pola. W 7 minucie pomocnik Almerii chciał przelobować bramkarza gości strzałem z połowy boiska, lecz goalkeeper dobrze chwycił piłkę. Gospodarze przeważali, aż przyszła 16 minuta. Krohn Delhi przeprowadził dobrą akcję dwójkową z Nolito, a przy pomocy obrońcy Almerii piłka znalazł się na nodze tego drugiego który dobrym strzałem z woleja nie dał szans bramkarzowi. Gospodarze nie poddawali się i atakowali, ale bez rezultatów. 39 minuta i gdy wydawało się, że Almerii nic groźnego przytrafić się nie może, straszny błąd popełnił obrońca, który podał piłke na sytuację sam na sam do napastnika Celty, a Santi Mina wykorzystał okazję i strzelił obok bezradnego Rubena.

Druga połowa rozpoczęła sie tak samo jak pierwsza, ale z lepszym skutkiem dla gospodarzy. Już w drugiej minucie błąd bramkarza Celty, który wypluł przed siebie piłkę po niegroźnym strzale, wykorzystał Thievy i Almeria wróciła do gry. W 54 czerwoną kartką za faul na wychodzącym sam na sam Thievym ukarany został Cabral. Almeria jeszcze bardziej przycisnęła przeciwników. 67 minuta i zrobiło się 2:2. Zongo po centrze z lewej strony i zamieszaniu podbramkowym z najbliższej odległości skierował piłkę do bramki. Środkowy obrońca Almerii, Dos Santos za drugą żółtą kartkę w 74 minucie musiał opuścić boisko. Celta atakowała dużo groźniej i ostatnie 15 minut należało do niej. Mogła nawet zdobyć 3 punkty, ale w ostatniej akcji meczu po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka trafiła w słupek.
Gospodarze mimo, że nie zdołali wygrać, mogą być chyba zadowoleni z tego remisu, ponieważ każdy zdobyty punkt przybliża ich do pozostania w lidze.

Żółte kartki: Thievy (Almeria), Dos Santos (Almeria), Thomas (Almeria); Mallo (Celta), Larrivey (Celta), Mina (Celta)

Czerwone Kartki: Dos Santos (Almeria); Cabral (Celta)

UD Almeria: Rubén; Ximo Navarro, Trujillo, Dos Santos, Casado (Hemed 60′); Verza, Thomas, Espinosa (Wlinghton da Silva 66′), Dubarbier, J. Zongo, Thievy (Corona 80′)

Celta Vigo: Sergio, Hugo Mallo, Fontás, Cabral, Jonny, Augusto, Krohn-Dehli, Orellana, Santi Mina (Lopez 85′), Larrivey ( Hernandes 72′), Nolito (Sergi Gomez 57′).