

CAS wydał wyrok w sprawie Manchesteru City i jego gry w Lidze Mistrzów
Manchesterowi City groziło dwa lata bez Ligi Mistrzów za nieprzestrzeganie Finansowego Fair Play. The Citizens postanowili się odwołać i dziś poznaliśmy decyzję CAS.
W lutym UEFA ukarała Manchester City dwuletnim banem na uczestniczenie w rozgrywkach Ligi Mistrzów oraz grzywną w wysokości 30 milionów euro. Jest to kara za naruszenie zasad Finansowego Fair Play w latach 2012 - 2016, gdzie klub zawyżał przychody od sponsorów. Na Etihad Stadium postanowili się odwołać do Trybunału Arbitrażowego do spraw Sportu (CAS) i po serii przesłuchań stron oraz świadków, dziś poznaliśmy decyzję w sprawie kar dla The Citizens.
I werdykt jest korzystny dla Manchesteru City. CAS zadecydowało, że przyszli wicemistrzowie Anglii nie naruszyli zasad Finansowego Fair Play, ale zostaną ukarani za brak współpracy z UEFA. Jednocześnie Trybunał Arbitrażowy anulował dwuletnią karę na Ligę Mistrzów i zmniejszyli grzywnę z 30 milionów euro do 10 milionów, właśnie za niekooperowanie z UEFA.
-
AktualnościArsenal gwarantuje co najmniej 105,6 mln euro za finał Ligi Mistrzów 2025/26Nowacki / 29 maja 2026, 16:56
-

AktualnościPSG ogłosił 24-osobowy skład na finał Ligi Mistrzów z Arsenalem – Luis Enrique ma do dyspozycji całą kadręNowacki / 29 maja 2026, 16:18
-

AktualnościIñigo Pérez: Rayo Vallecano liczy na szczęśliwe zakończenie sezonu w finale Ligi KonferencjiNowacki / 27 maja 2026, 14:56
-

AktualnościVitinha i Luis Enrique przed finałem Ligi Mistrzów UEFA: zapowiedź meczu Paris Saint-Germain – ArsenalNowacki / 26 maja 2026, 12:50
-

AktualnościPo raz pierwszy od sezonu 1991/92: ani Milan, ani Juventus nie zagrają w Lidze MistrzówNowacki / 25 maja 2026, 14:10
-

AktualnościUnai Emery po raz piąty triumfuje w Lidze Europy – Aston Villa rozgromiła Freiburg 3:0Nowacki / 21 maja 2026, 12:43








































