Carabao Cup: Liverpool FC pokonuje West Ham United. Podopieczni Kloppa w półfinale

Liverpool melduje się w półfinale Carabao Cup. Podopieczni Kloppa rozbili na własnym stadionie West Ham United 5:1.

– Podziwiam West Ham United i ich trenera. David Moyes zasługuje na szacunek, szczególnie po niesamowitej przygodzie w Lidze Konferencji – powiedział na konferencji prasowej przed meczem z WHU Jurgen Klopp.

– Czasami wydaje mi się, że praca Davida nie zawsze jest doceniana. Przed meczami z jego drużynami zawsze zdaje sobie sprawę, że czeka nas poważny test. To nie jest przypadek, a tylko potwierdzenie, że jest dobrym menadżerem mającym doświadczenie i wiedzę.

Piłkarze The Reds od początku meczu mocno ruszyli na rywala i tworzyli sobie okazję za okazją. Piłka znalazła się w bramce strzeżonej przez Areole w 28. minucie spotkania. Gola uderzeniem zza pola karnego strzelił  Szoboszlai. Gospodarze schodzili na przerwę z przewagą jednego gola, ale po raz kolejny nie wykorzystali sporej ilości sytuacji. Podobnie jak w niedzielnym meczu z Manchesterem United (0:0.

Po przerwie w dalszym ciągu warunki dyktował Liverpool. W 57 minucie piłkę między nogami francuskiego bramkarza Młotów zmieścił Curtis Jones. Anglik wykorzystał podanie Darwina Nuneza. Następnie rozwiązał się worek z bramki. Gola na 3;0 zdobył Gakpo. Czwartą bramkę dołożył Mohamed Salah. W międzyczasie honorowe trafienie dla przyjezdnych strzelił Bowen.

Sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Jones ustalił wynik spotkania. Wychowanek The Reds popisał się w tym meczu dubletem.

20.12.2023, Puchar Angielskiej (Carabao Cup), Anfield Road (Liverpool)

Liverpool FC – West Ham United 5:1 (1:0)

Bramki: 28. Szoboszlai, 57. Jones, 71. Gakpo, 82. Salah, 84. Jones – 77. Bowen

Liverpool F.C.: Kelleher – Gomez, Quansah, van Dijk (C), Tsimikas – Szoboszlai, Endo, Jones – Elliott, Nuňez, Gakpo

West Ham United: Areola – Coufal, Mavropanos, Ogbonna (C), Johnson – Souček, Álvarez – Kudus, Fornals, Benrahma – Bowen

Żółte kartki: 52. Álvarez (WHU)

Sędziowie: Robinson – Smart, Greenhalgh