Bundesliga: Sensacja w Berlinie! Gikiewicz lepszy od Piszczka

WMPZPN

W ostatnim sobotnim meczu 3. kolejki niemieckiej Bundesligi doszło do sensacji przez duże S. Beniaminek ligi, Union Berlin pokonał 3:1 aspirującą do mistrzostwa Niemiec Borussię Dortmund. W obu ekipach grali Polacy.

Wynik meczu w dwudziestej drugiej minucie otworzył Marius Bulter. Kiedy trzy minuty później po strzale Paco Alcacera padło wyrównanie wszystkim na stadionie An der Alten Forsterei oraz przed telewizorem wydawało się, że to koniec marzeń o dobrym wyniku dla gospodarzy. Jednak pięć minut po zmianie stron gospodarze ponownie cieszyli się z prowadzenia i po raz drugi w tym meczu bramkę strzelił Bulter. Kwadrans przed końcem meczu wynik spotkania ustalił Sebastian Andersson i tak BVB swoja pierwszą porażkę w sezonie 2019/2020 zaliczyli jeszcze w wakacje. W obu ekipach pełne 90. minut rozegrali Polacy – Rafał Gikiewicz oraz Łukasz Piszczek.

W następnej serii spotkań klub ze stolicy Niemiec, który z czterema punktami jest dziesiąty podejmie Werder Brema. Natomiast zajmujący piąta pozycję, zespół z Zagłębia Ruhry gościć będzie Bayer Leverkusen.