Bundesliga: Schalke 0:3 Robert Lewandowski

Robert Lewandowski w pojedynkę zmiażdżył Schalke 04 Gelsenkirchen na swoim boisku. Kapitan reprezentacji Polski strzelił hat-tricka, a jego Bayern pokonał 3:0 miejscowych. “Lewy” w obecnym sezonie Bundesligi ma na koncie już pięć bramek.

Oba zespoły przystępowały do tego spotkania z podobnego położenia. Zarówno Bayern, jak i Schalke zremisowały na inaugurację sezonu. Bayern zremisował 2:2 z Herthą Berlin, a bardzo słaby mecz Schalke z Borussią Mönchengladbach zakończył się bezbramkowym remisem. Mimo to, zdecydowanym faworytem tego spotkania był oczywiście Bayern, na ławce którego na debiut czekały trzy nowe nabytki -Philippe Coutinho, Ivan Perišić i Mickaël Cuisance.

Ich pomoc nie okazała się niezbędna. Wszystko załatwił Robert Lewandowski. W 18. minucie po jego strzale głową Alexander Nübel nie skapitulował. Musiał to jednak zrobić dwie minuty później. Wszystko zaczęło się od głupiego faulu, który we własnym polu karnym popełnił Jonjoe Kenny. Prawy obrońca Schalke zahaczył Kingsley’a Comana, za co Marco Fritz podyktował rzut karny. Skutecznym egzekutorem jedenastki był oczywiście “Lewy”, dla którego było to trzecie trafienie w nowym sezonie Bundesligi.

Polak po przerwie jeszcze dwukrotnie ukłuł rywali. W 50. minucie Lewandowski popisał się fantastycznym strzałem z rzutu wolnego. Nie był to jednak koniec popisów Polaka. Na kwadrans przed końcem wykorzystał dogranie do Comana, umiejętnie się zastawił i nie dał szans Nübelowi na interwencję. Lewandowski jest autorem wszystkich pięciu bramek dla Bayernu, które strzelił w dwóch kolejkach nowego sezonu Bundesligi.

A co do samego meczu, nie było to nazbyt porywające widowisko. Bayern, jak to Bayern grał przede wszystkim skutecznie, widząc słabość swojego rywala. Schalke przez większość spotkania nie miało zbyt wiele do powiedzenia. Sytuacji strzeleckich było z ich strony jak na lekarstwo, co niejako pokazuje miejsce, w którym ten klub obecnie się znajduje. Szansę na honorowe trafienie w 84. minucie zmarnował Guido Burgstaller, który po minięciu Neuera z ostrego kąta trafił ledwie w boczną siatkę.

24 sierpnia 2019, 2. kolejka niemieckiej Bundesligi, Gelsenkirchen (Veltins Arena)

Schalke 04 Gelsenkirchen – FC Bayern München 0:3 (0:1)

Robert Lewandowski 20 (karny), 50, 75

Schalke: Alexander Nübel – Jonjoe Kenny, Benjamin Stambouli, Matija Nastasić, Bastian Oczipka – Daniel Caligiuri, Weston McKennie, Omar Mascarell (Salif Sané 59′), Amine Harit (Munir Mercan 86′), Benito Raman (Ahmed Kutucu 51′) – Guido Burgstaller.

Bayern: Manuel Neuer – Benjamin Pavard, Niklas Süle, Lucas Hernández (Javi Martínez 77′), David Alaba – Serge Gnabry (Ivan Perišić 57′), Joshua Kimmich, Corentin Tolisso, Thomas Müller (Philippe Coutinho 57′), Kingsley Coman – Robert Lewandowski.

Sędzia: Marco Fritz.