Premier League: Tym razem Arsenal ofiarą Salaha

W sobotni wieczór rozegrano hit trzeciej kolejki Premier League. Liverpool na Anfield Road pokonał Arsenal 3:1.

Od samego początku kibice mogli obserwować znakomite tempo i niebezpieczne sytuacje podbramkowe z obydwóch stron. W 11. minucie Adrian popełnił fatalny błąd i wynik otworzyć mógł Pierre-Emerick Aubameyang. Gwiazdor Arsenalu nie trafił jednak lobem z około 25 metrów. Błędów nie wystrzegali się także “Kanonierzy”. Dani Ceballos fatalnie zagrał pod swoim polem karnym, podając właściwie do Sadio Mane. Ten jednak nie dał rady zaskoczyć Bernda Leno. Pierwszy gol w tym meczu padł tuż przed przerwą. Trent Alexander-Arnold dośrodkował dokładnie w pole karne, a tam najwyżej wyskoczył Joel Matip i było 1:0 dla gospodarzy.

Po przerwie to dalej Liverpool kontrolował sytuację na boisku. Już w 49. minucie rzut karny wykorzystał Mohamed Salah. Egipcjanin podwyższył wynik na 3:0 dziesięć minut później, tym razem wykorzystując podanie Fabinho. Arsenal był w stanie odpowiedzieć tylko jednym golem. W 85. minucie w zamieszaniu w polu karnym Liverpoolu najlepiej zachował się Lucas Torreira i zdołał pokonać Adriana.

24.08.2019, 3. kolejka Premier League, Anfield Road

Liverpool FC – Arsenal 3:1 (1:0)

41′ Matip (Alexander-Arnold), 49′ M. Salah (kar.), 59′ M. Salah (Fabinho) – 85′ Torreira

Liverpool F.C.: Adrián – Robertson, Matip, Alexander-Arnold, V. van Dijk – Wijnaldum (69′ Milner), Fabinho, Henderson (C) – Mané (77′ Oxlade-Chamberlain), Firmino (86′ Lallana), M. Salah.

Arsenal F.C.: Leno – Maitland-Niles, David Luiz, Papastathópoulos, Monreal – Guendouzi (86′ Mchitarjan), Xhaka (C), Willock (81′ A. Lacazette) – Pépé, Aubameyang, D. Ceballos (61′ Torreira).

Żółte kartki: 90+3′ V. van Dijk (LIV) – 48′ David Luiz (ARS)