Bundesliga: Sancho znowu strzela! Borussia wygrywa z Freiburgiem

Instagram @sanchooo10

W sobotnie popołudnie Borussia Dortmund podejmowała u siebie SC Freiburg. Goście przed kolejką plasowali się na 9. pozycji Bundesligi.

Na pierwszą bramkę nie trzeba było długo czekać. Już w piętnastej minucie spotkania Thorgan Hazard podał do Jadona Sancho znajdującego się na lepszej pozycji w polu karnym. Młody Anglik wykorzystał podanie belgijskiego kolegi i zamienił bezbramkowy wynik na prowadzenie gospodarzy.

W pierwszej połowie przeważała Borussia, jednak nie zobaczyliśmy więcej groźnych akcji podbramkowych. Piłkarze zeszli na przerwę przy wyniku 1:0 dla BVB.

Na drugą część spotkania obie ekipy wyszły zmienionych składach. Trener Lucien Favre wprowadził Manuela Akanjiego za Matsa Hummelsa, natomiast we Freiburgu boisko na rzecz Yannika Keitela z boiska zszedł Janik Haberer.

W 61. minucie Julian Brandt oddał groźny strzał na bramkę Freiburga, jednak piłka po jego strzale minęła lewy słupek.

Dziesięć minut później Vincenzo Grifo oddał groźny strzał z rzutu wolnego, lecz Burki pewnie wybronił jego uderzenie.

W tym spotkaniu nie wydarzyło się nic więcej. Mecz zakończył się zwycięstwem Borussii 1:0.

Signal Iduna Park (Dortmund) 29.02.2020, godz. 15:30

Bundesliga – 26. kolejka: Borussia Dortmund – SC Freiburg 1:0