Kanarki pożarte przez Lwy – Aston Villa gromi Norwich

Norwich City w tym sezonie można traktować jako drużynę swojego boiska. Jednak dzisiejsze manto jakie sprawiła im Aston Villa mocno podważa tą tezę.

Do meczu z Aston Villą Norwich City powinno wyjść w koszulkach meczowych z jakimś logiem szpitali w hrabstwie Norfolk, ponieważ od jakiegoś czasu mocno wspierają lokalną służbę zdrowia. Do i tak już długiej listy kontuzjowanych w beniaminku Premier League dołączył Ralf Fahrmann, który zastępując w bramce w poprzedniej kolejce Tima Krula również doznał urazu. Dlatego dziś na Carrow Road od pierwszych minut zagrał ten, który zastąpił w meczu z Crystal Palace (2:0 dla Orłów) wypożyczonego z Schalke 04 Niemca, czyli 35-letni Michael McGovern. Natomiast dzisiejszym zmiennikiem reprezentanta Irlandii Północnej jest 18-letni Archie Mair – golkiper Norwich U23. Do tego dochodzi fakt, że w tygodniu problemy ze zdrowiem miało jedna z kluczowych postaci w ofensywie Kanarków – młodzieżowy reprezentant Anglii Todd Cantwell. Jednak 21-latek wydobrzał do 8. kolejki i zaczął w pierwszym składzie drużyny Daniela Farke.

Początek spotkania był wyrównany. Oba beniaminki tworzyły sobie sytuacje, ale zawsze brakowało tego czegoś. A to brakło skuteczności, a to udany blok defensywy rywali. Ale w 15. minucie niczego nie zabrakło. Anwar El-Ghazi przytrzymał się dłużej przy piłce na prawej flance, dośrodkował w pole karne Norwich, a Wesley przyjął sobie piłkę klatką piersiową i Brazylijczyk pewnie pokonał McGoverna.

Norwich po straconej bramce ruszyło do ataku, ale nieskutecznie, a jak wiadomo niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. W 25. minucie groźny strzał z daleka oddał El-Ghazi, ale dobrze spisał się McGovern zbijając piłkę na rzut rożny. Jednak reprezentant Irlandii Północnej zaraz po udanej interwencji spisał się fatalnie. Po dośrodkowaniu z owego kornera piłkę głową uderzył Wesley, piłka użyła brzuch i klatkę piersiową zaskoczonego bramkarza jak rampę i odbiła się w stronę El-Ghaziego, który głową strzelił nad poprzeczką.

W 30. minucie jednak brakło szczęścia Kanarkom. Złe wybicia zawodnika Norwich zostało przejęte przez zawodnika Aston Villi, szybki kontratak zakończony zgraniem do Conora Hourihane’a, który podaje do Wesleya, a Brazylijczyk tylko dołożył nogę i zaliczył dublet po 30 minutach gry.

W 37. minucie Wesley miał kapitalną okazję na hat-tricka. Kenny McLean sfaulował w polu karnym Hourihane’a, do jedenastki podszedł napastnik Aston Villi, ale jego strzał w prawy dolny róg został wybroniony przez McGoverna. Mało tego, Wesley miał okazję na dobitkę, ale jego próba poleciała wysoko nad bramką.

Po przerwie Aston Villa kontynuowała swoją dominację na Carrow Road. W 49. minucie Jack Grealish rozpoczął atak The Villans, zgrał piłkę do El-Ghaziego, który momentalnie mu odegrał, a kapitan gości z pierwszej piłki pokonał McGoverna. Klasa.

Słaba obrona Norwich zebrała żniwa również w 61. minucie. Matt Targett przejął piłkę od zawodnika gospodarzy, do futbolówki dopadł Conor Hourihane i kapitalnym strzałem zza pola karnego podwyższył wynik na 4:0.

Po 4. bramce nie mieliśmy dłuższą chwilę wielu okazji, aż do 83. minuty. Wtedy to rezerwowy Douglas Luiz pokazał, że w Premier League strzela tylko piękne bramki. To jego druga bramka w tym sezonie i druga po kapitalnym uderzeniu zza pola karnego. Poprzednia bramka w sierpniowym meczu z Bournemouth została nominowana do Gola Miesiąca i ta też ma na pewno jakieś szanse na wyróżnienie.

Bramkę na otarcie łez Kanarki zdobyły dopiero w 88. minucie. Stało się to po dwóch błędach defensywy Aston Villi. Najpierw obrońca źle podał do Toma Heatona, a gdy bramkarz The Villans próbował ratować sytuację minął się z Josipem Drmiciem i rezerwowy Norwich strzelił na pustą bramkę.

05.09.2019, 8. kolejka Premier League, Carrow Road (Norwich)

Norwich City – Aston Villa 1:5 (0:2)

Drmić 88′ – Wesley 15′, 30′, Grealish 49′, Hourihane 61′, Luiz 83′

Norwich: McGovern – Aarons, Amadou, Godfrey, Lewis – Leitner, McLean – Buendia, Stiepermann (Roberts 76′), Cantwell (Srbeny 80′) – Pukki (Drmić 84′).

Aston Villa: Heaton – Guilbert, Engels (Konsa 75′), Mings, Targett – McGinn, Nakamba, Hourihane (Luiz 77′) – El-Ghazi (Trezeguet 65′), Wesley, Grealish.

Żółte kartki: Pukki 32′ – McGinn 42′, Hourihane 62′, Guilbert 70′

Nietrafiony karny: Wesley 37′ (obroniony)

Sędzia: Andrew Madley