Fatalna passa Feyenoordu trwa, wygrana AZ

Facebook PEC Zwolle

Dzisiaj tylko jeden mecz zakończył się rozstrzygnięciem. W Enschede 3 punkty zdobył AZ. Remisami zakończyły się batalie w Dordrechcie, Groningen i Zwolle.

Niedzielne spotkanie w Zwolle było rozgrywane w szybkim tempie. Zarówno pod bramką miejscowych, jak i gości działo się dużo. W pierwszej połowie bliscy zdobycia goli byli Necid, Lukoki czy Saymak. Jednak piłka, albo mijała słupek czy poprzeczkę, albo bronił Cillessen. Również dużo pracy miał golkiper PEC, Warner Hahn. Holendra próbowali pokonać El-Ghazi i Klaassen.

Druga połowa rozpoczęła się od szturmowych ataków przyjezdnych. Jednak jako piersi bramkę zdobyli podopieczni Rona Jansa. Strzałem z ostrego konta bramkarza gości pokonał Drost. Po zdobyciu gola miejscowi wciąż szukali sposobności do pokonania przeciwnika. Im bliżej było końca spotkania, tym Ajax mocniej napierał na gospodarzy. Cel w postaci zdobycia bramki osiągnęli w ostatniej minucie. Prowadzący mecz Braamhaar podjął błędną decyzję o przyznaniu kornera dla gości. Po dośrodkowaniu w pole karne z rzutu rożnego i niepewnej interwencji golkipera, piłkę w siatce ulokował Sigthorsson.

Zdegradowany beniaminek z Dordrechtu zremisował z Cambuur. W spotkaniu nie padły żadne gole. Również remisem, tyle że 1:1 zakończyła się konfrontacja Groningen z Feyenoordem. Goście z Rotterdamu obieli prowadzenie po golu zdobytym przez Clasiego. Do wyrównania tuż przed przerwą doprowadził Chery. Po 10 minutach prowadzili zawodnicy z Alkmaar. Wynik konfrontacji otworzył Hoedt. Wynik spotkania ustalił jeszcze w pierwszej części rywalizacji Jóhannsson. ,,Kalmary’’ przez ostatnie 20 musiały grać bez jednego zawodnika. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę dostał Gudelj.

FC Dordrecht – Cambuur Leeuwarden 0:0

Dordrecht: 1 Filip Kurto – 8 Robin Gosens (80 5 Marvin Peersman), 4 William Troost-Ekong, 21 Ricky van Haaren, 17 Sean Klaiber (75 24 Ibrahima Touré) – 14 Joris van Overeem, 3 Ilias Haddad, 2 Jeffry Fortes – 20 Everon Pisas (80 15 Noel Goossens), 12 Rick ten Voorde, 11 Giovanni Korte

Cambuur: 22 Leonard Nienhuis – 4 Vytautas Andriuškevičius, 30 Calvin Mac-Intosch (30 17 Lucas Bijker), 3 Etiënne Reijnen, 5 Marlon Pereira – 24 Sebastian Steblecki, 21 Mohamed el Makrini, 20 Sander van de Streek (57 9 Martijn Barto) – 14 Mikhail Rosheuvel (70 8 Daniël de Ridder), 18 Bartholomew Ogbeche, 7 Furdjel Narsingh

Żółte kartki: Troost-Ekong (Dordrecht), Andriuškevičius, Reijnen (Cambuur)

Sędziował: Martin van den Kerkhof

FC Groningen – Feyenoord Rotterdam 1:1 (1:1)

44 Tjaronn Chery – 26 Jordy Clasie

Groningen: 1 Sergio Padt – 5 Lorenzo Burnet(46 33 Hans Hateboer), 21 Rasmus Lindgren, 3 Eric Botteghin, 2 Johan Kappelhof – 6 Maikel Kieftenbeld, 10 Tjaronn Chery, 22 Simon Tibbling – 11 Albert Rusnák (61 7 Jarchinio Antonia). 8 Michael de Leeuw, 14 Mimoun Mahi (83 38 Juninho Bacuna)

Feyenoord: 16 Kenneth Vermeer – 18 Miquel Nelom, 4 Joris Mathijsen (64 23 Khalid Boulahrouz), 22 Sven van Beek, 26 Rick Karsdorp – 8 Karim El Ahmadi, 10 Lex Immers, 6 Jordy Clasie – 17 Elvis Manu (64 7 Jean-Paul Boëtius), 15 Colin Kâzım-Richards (83 29 Anass Achahbar), 28 Jens Toornstra

Żółte kartki: Kieftenbeld (Groningen), Vermeer, Clasie, Kâzım-Richards, El Ahmadi (Feyenoord)