Bundesliga: Pogrom na Stadionie Olimpijskim w Berlinie. Werder rozbił Herthę

Krzysztof Piatek

herthabsc.de

W ostatnim sobotnim meczu 18. kolejki Bundesligi, Werder Brema rozbił na wyjeździe Herthę Berlin 1:4 (1:2).

Piłkarze Werderu strzelanie rozpoczęli w 10. minucie. Na listę strzelców wpisał się Davie Selke, który precyzyjnym strzałem wykorzystał rzut karny. Dwanaście minut później przed stuprocentową szansą do wyrównania stanęli gospodarze. Matheus Cunha nie wykorzystał jednak rzutu karnego. Z uderzeniem Brazylijczyka poradził sobie Jiri Pavlenka. W 30. minucie Werder podwyższył prowadzenie. Leonardo Bittencourt wykonał rzut rożny, a Omer Toprak zdołał wyskoczyć najwyżej w polu karnym i precyzyjnie główkując wbił piłkę prosto w prawy górny róg bramki. W doliczonym czasie pierwszej połowy kontaktową bramkę zdobył Jhon Cordoba, który strzałem głową z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki.

W drugiej połowie Werder przypieczętował swoją boiskową dominację dwoma trafieniami. W 57. minucie bramkarza gospodarzy pokonał Leonardo Bittencourt, który wykończył górne podanie w wykonaniu  Maximiliana Eggesteina. Dwadzieścia minut później ostatnią bramkę w tym meczu zdobył Joshua Sargent. Amerykanin mocnym strzałem zza pola karnego nie dał najmniejszych szans bramkarzowi na skuteczną interwencję.

Warto odnotować, iż w 64. minucie na placu gry zameldował się Krzysztof Piątek, który zmienił Petera Pekarika.