Bundesliga: Piątek z golem, RB Lipsk liderem, porażka Wolfsburga

Hertha

O 15.30 rozegrano pięć spotkań niemieckiej Bundesligi. Hertha pokonała Augsburg 2:1, a gola w tym starciu zdobył Krzysztof Piątek. Z kolei Wolfsburg po serii meczów bez porażki uległ dziś Hoffenheim 1:2.

Krzysztof Piątek wyszedł dziś w podstawowym składzie na mecz z Augsburgiem. Polak rozegrał dobre zawody, a w drugiej połowie udział w zawodach zwieńczył bramką. Ekipa z Berlina nie rozpoczęła tego meczu najlepiej. Już w 2. minucie gry stracili gola, którego zdobył Laszlo Benes. Hertha odrobiła straty po zmianie stron. Do wyrównania doprowadził Piątek, a zwycięstwo gospodarzom zapewnił Dodi Lukebakio, który wykorzystał rzut karny.

W kolejnym spotkaniu RB Lipsk pokonał na wyjeździe Freiburg 3:0. Podopieczni Juliana Nagelsmanna przynajmniej do zakończenia spotkania Bayernu z Borussią Dortmund obejmą pozycję lidera, ale stracą ją jeśli Bawarczycy pokonają BVB. Goście bez problemów rozprawili się z Freiburgiem strzelając im aż trzy gole. Pierwsze trafienie zanotował w tym starciu Christopher Nkunku, a później na listę strzelców dopisali się Alexander Sorloth i Emil Forsberg.

Do sensacji doszło także na PreZero Arena, gdzie Hoffenheim podejmowało ekipę Wolfsburga. Wynik meczu został ustalony jeszcze w pierwszej połowie. Najpierw po kapitalnej okazji do siatki Casteelsa trafił Christoph Baumgartner, zaś kilka minut później wyrównał Wout Weghorst. Przed przerwą gola dla gospodarzy zdobył Andrej Kramaric i tym samym zapewnił zwycięstwo swojej drużynie. W drugiej połowie Wilki próbowały odwrócić losy tego starcia, ale pomimo naporu i licznych sytuacji podbramkowych nie udało się zdobyć chociażby gola wyrównującego. W doliczonym czasie gry z emocjami nie poradził sobie Paulo Otavio i za swoje przewinienie otrzymał czerwoną kartkę.

W pozostałych dwóch spotkaniach Eintracht Frankfurt zremisował ze Stuttgartem 1:1, ale goście mogli odprawić przyjezdnych z kwitkiem, gdyby trafienie Filipa Kosticia nie zostało anulowane z powodu spalonego. Kilka minut później skrzydłowy Eintrachtu pokonał golkipera Stuttgartu czym ostatecznie wyrównał stan meczu. Wcześniej prowadzenie gościom zapewnił Sasa Kalajdzic.

Z kolei w rywalizacji pomiędzy Borussią Moenchengladbach, a Bayerem Leverkusen górą byli Aptekarze. To oni byli stroną lepszą, dominującą i o wiele bardziej konkretną od swoich rywali. Ich wysiłek i poświęcenie został nagrodzony w drugiej połowie po trafieniu Patrika Schicka.