Bundesliga: Pewne trzy punkty Borussii Dortmund

W meczu 5. kolejki niemieckiej Bundesligi Borussia Dortmund pewnie pokonała w Hamburgu miejscowe HSV 3-0. Podopieczni Petera Bosza po tym meczu przewodzą tabeli ligowej. Cały mecz w Borussii zagrał Łukasz Piszczek.

Borussia w tym meczu rozpędzała się z każdą kolejną minutą spotkania. Początek był niemrawy. Goście przeważali nad rywalem, lecz brakowało sytuacji strzeleckich. Najbliżej strzelenia bramki był w 17. minucie Pierre-Emerick Aubameyang. Gabończyk po dośrodkowaniu z prawej strony boiska uderzył piłkę głową. Futbolówka odbiła się zaledwie od słupka. Więcej szczęścia Borussia miała w 24. minucie gry. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego najprzytomniej w polu karnym zachował się Shinji Kagawa, który otworzył wynik meczu. W drużynie Borussii aktywny był młody Cristian Pulisić, który dwukrotnie zagroził bramce strzeżonej przez Christiana Mathenie.

Po przerwie gospodarze mogli doprowadzić do wyrównania. W 55. minucie dobrze w polu karnym odnalazł się Mërgim Mavraj, lecz piłka po jego uderzeniu odbiła się jedynie od bocznej siatki. Wątpliwości wobec wyniku w tym spotkaniu zostały rozwiane w 62. minucie spotkania. Po indywidualnej akcji Andrij Jarmołenko zagrał wzdłuż pola karnego piłkę do Aubameyanga. Dla króla strzelców poprzedniego sezonu Bundesligi wykończenie tej sytuacji to była bułka z masłem. Parę minut później reprezentant Gabonu mógł podwyższyć wynik spotkania, lecz w 75. minucie gry Aubameyang w sytuacji sam na sam z bramkarzem przestrzelił. Kropkę nad i w 79. minucie postawił Christian Pulisic. Reprezentant Stanów Zjednoczonych wykorzystał przytomne zagranie Mahmouda Dahoud i świetnie wszedł w wolną przestrzeń w polu karnym HSV i bez problemów pokonał Mathenie.

Dzięki tej wygranej Borussia Dortmund zajmuje pierwsze miejsce w lidze. Ich bilans bramkowy przedstawia się imponująco, wręcz rewelacyjnie. Po pięciu kolejkach podopieczni Petera Bosza mają strzelonych 13 bramek, ale większe wrażenie robi fakt, że przez pięć ostatnich spotkań Roman Bürki ani razu nie musiał wyciągać piłki z siatki.

20 września 2017, 5. kolejka niemieckiej Bundesligi, Volksparkstadion – Hamburg, Frekwencja: 52 962

Hamburger SV – Borussia Dortmund 0:3 (0:1)

Shinji Kagawa 24, Pierre-Emerick Aubameyang 63, Christian Pulisic 79

HSV: Christian Mathenia – Denis Diekmeier, Kyriákos Papadópoulos, Mërgim Mavraj, Gōtoku Sakai (Douglas Santos 48′) – Walace, Gideon Jung, Sejad Salihović (Luca Waldschmidt 70′) – Andre Hahn, Bobby Wood (Vasilije Janjicic 84′), Lewis Holtby.

Borussia: Roman Bürki – Łukasz Piszczek, Sokrátis Papastathópoulos, Ömer Toprak, Dan-Axel Zagadoub (Jacob Bruun Larsen 83′)  – Gonzalo Castro, Nuri Şahin, Shinji Kagawa (Mahmoud Dahoud 66′) – Andrij Jarmołenko (Maximilian Philipp 66′), Pierre-Emerick Aubameyang, Christian Pulisic.

Żółte kartki: Papadópoulos, Sakai, Holtby.

Sędziował: Felix Zwayer.