PP: Górnik po dogrywce pokonuje Sandecję. Dublet Angulo

Spotkanie w 1/8 finału Pucharu Polski między Górnikiem, a Sandecją naprawdę mogło się podobać. Zwycięzcę pojedynku wyłoniła dopiero dogrywka. Bohaterem meczu w Zabrzu Igor Angulo, strzelec dwóch goli. Nie zawiódł też snajper Sandecji, Aleksandar Kolew. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 3:2 (0:0)

W pierwszej połowie na stadionie im. Ernesta Pohla oglądaliśmy wyrównane widowisko. Dużo walki w śroku pola i niewiele sytuacji bramkowych. Aktywny był napastnik Sandecji Piszczek, a w Zabrzu odpowiedzialność za grę brał Kurzawa. W 13. minucie jego uderzenie zostało zablokowane i futbolówka nieznacznie minęła słupek. Tuż przed przerwą gracze Radosława Mroczkowskiego zdobyli brakę, ale sędzia liniowy podniósł chorągiewkę.

W przerwie musiało paść wiele mobilizujących słów, bo piłkarze wyraźnie więcej uwagi poświęcali akcjom ofensywnym. Na efekty starań zawodników kibice czekali aż do 65. minuty. Wynik spotkania celnym uderzeniem głową otworzył Szymon Matuszek i gospodarze mogli cieszyć się z prowadzenia. 10 minut później Angulo powiększył prowadzenie. Wtedy jednak rozbudzili się gracze Sandecji. Do remisu dwoma trafieniami doprowadził Aleksandar Kolew. Najpierw na gola zamienił dośrodkowanie Dudzica, a tuż przed końcowym gwizdkiem jego dobitka gwarantowała wszystkim emocje w dogrywce. Drugi gol padł w niezwykle nerwowych okolicznościach. Najpierw Loska obronił jedenastkę, ale wobec dobitki był już bezradny.

Dodatkowe pół godziny gry lepiej rozpoczęli Górnicy. W 91. minucie strzał Angulo po świetnej solowej akcji przefrunął nad poprzeczką. Uderzenie z 99. minuty znalazło już jednak drogę do siatki. Niezwykle skutecznemu Hiszpanowi asystował Ursynowicz. Walka gości w końcówce na niewiele się zdała i Sandecji zabraknie w kolejnej rundzie rozgrywek.