Bundesliga: Milowy krok FSV Mainz w kierunku utrzymania

W meczu 30. kolejki Bundesligi Eintracht Frankfurt przegrał z FSV Mainz (0:2). Bramki dla gości strzelili Moussa Niakhate oraz Pierre Kunde-Malong.

Nie podlega żadnym wątpliwościom, że faworytem tego spotkania byli gospodarze. Podopieczni Adiego Huttera strzelili dziesięć bramek w czterech ostatnich meczach. Wygrali z Wolfsburgiem, a w zaległym spotkaniu z Werderem zwyciężyli 3:0. Zespół gości nie wygrał żadnego meczu po wznowieniu rozgrywek. W czterech ostatnich potyczkach udało im się zdobyć tylko dwa punkty. Mecze pomiędzy tymi zespołami zawsze były ciekawe i obfitowały w wiele bramek. Warto zaznaczyć, że w ostatnich sześciu pojedynkach bezpośrednich dwukrotnie padł remis. Zapowiadało się świetne widowisko na Commerzbank-Arena.

Początek spotkania był wyrównany. Pierwszą dogodną okazję do zdobycia bramki miał Bas Dost, lecz nie wykorzystał dośrodkowania od jednego z kolegów z zespołu. W 32. minucie bliski zdobycia bramki był Taiwo Awoniyi, lecz nigeryjski piłkarz znacząco się pomylił i przeniósł piłkę nad poprzeczką. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy, zespół gości objął prowadzenie. Daniel Brosinski dośrodkował z rzutu rożnego, a Moussa Niakhate wygrał pojedynek powietrzny i oddał piękny strzał głową. Trzeba powiedzieć sobie jasno – w drugiej połowie oglądaliśmy żenująco słabe widowisko. Najlepiej świadczy o tym fakt, że na pierwszy strzał na bramkę w drugiej części spotkania musieliśmy czekać aż do 65 minuty. W 77. minucie drugą bramkę zdobyło FSV Mainz, a konkretniej Pierre Malong Kunde. Pomocnik gości wykonał świetną indywidualną akcję i pewnie pokonał Kevina Trappa. Eintracht próbował jeszcze zaatakować, lecz na próbowaniu się zakończyło. Gospodarze częściej utrzymywali się przy piłce, lecz nie mieli pomysłu na świetnie zorganizowanych dzisiaj gości. Ostatecznie taki wynik się utrzymał, a FSV Mainz uczyniło ważny krok w kontekście walki o utrzymanie.

06.06.2020, 30. kolejka 1. Bundesligi, Commerzbank-Arena (Frankfurt), Frekwencja: bez udziału publiczności

Eintracht Frankfurt – FSV Mainz 0:2 (0:1)
Niakhate 43′, Kunde-Malong 77

Eintracht Frankfurt: Trapp – Ilsanker, Hasebe (C), Hinteregger – Tourè (Chandler 46′), Kohr (Sow 82′), Rode (de Guzman 41′), Kostić – Kamada – André Silva, Dost (Gacinović 46′)

FSV Mainz 05: F. Müller – Brosinski, St. Juste, Niakhaté, Mwene – Latza (C), Barreiro (Kunde Malong 64′) – Awoniyi, Öztunali (Fernandes 75′), Quaison (Szalai 90+3) – Mateta (Onisiwo 75′)

Żółte kartki: Rode, Chandler, Hinteregger – Latza, Awoniyi, Barreiro

Sędzia: Felix Brych